Memur Sen'den Milli Eğitim Bakanlığı'na flaş personel alım teklifi: Okul bazlı bütçe ile...

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, eğitim kurumlarının güvenlik ve yardımcı personel ihtiyacına dikkat çekerek, "Okul bazlı bütçe ile konuya köklü çözüm getirilmeli" dedi.

Kamu Haberleri 15.10.2021 - 20:45 15.10.2021 - 20:45 Ali Parim

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki personel açığına dikkat çeken yeni bir açıklama geldi.

Eğitim-Bir-Sen Bayburt Şube Teşkilat Buluşmasına katılan Başkan Yalçın, ardından sosyal medya hesabından açıklamalar yaparak eğitim kurumlarının gücenlik ve yardımcı hizmet sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini kaydetti.

Eğitim öğretimin devam ettiğini ve okul yönetimlerinin zorlandığını dile getiren Yalçın, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında çalışanların da personel eksikliğini gidermeye yetmediğini ifade ederek, "Konu ivedi olarak gündeme alınmalı" dedi.

Ardından Kovid-19 tedbirleri kapsamında hijyenin öneminin daha da attığının altını çizen Başkan Ali Yalçın, "Şu günlerde öncelenmesi gereken konuların başında okullarda personel ihtiyacına çözüm bulmak geliyor. Okul bazlı bütçe ile konuya köklü çözüm getirilmeli." ifadelerine yer verdi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı bir duyuru yaparak, okullardaki personel açığını gidermek için merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593'ü aşçı, 3 bin 279'u aşçı yardımcısı olmak üzere toplam 5 bin 872 destek personeli istihdam edileceğini açıklamıştı.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da bu alımların aşçı ve benzeri pansiyonlu yurtlardaki personel ihtiyacını karşılamaya yönelik olduğuna dikkat çekerek, okullardaki hizmetli ihtiyacını gidermediği müddetçe tam çare olmayacağını vurgulamıştı. Ardından Milli Eğitim Bakanlığına personel alımı için teşekkür eden Yalçın, yeni personel ve hizmetli memur alımı konusunda bir kez daha tekliflerini ve beklentilerini yinelediklerini aktarmıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@