Memur Sen'den 6 binin üzerinde personel alımı yapacak Milli Eğitim Bakanlığı'na flaş çağrı!

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 6 bin 132 destek personeli alacağını duyuran Milli Eğitim Bakanlığı'na teşekkür etti ancak daha fazla personele ihtiyaç olduğuna da dikkat çekti.

Kamu Haberleri 11.10.2021 - 11:16 11.10.2021 - 11:21 Ali Parim

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle uzun süre kapalı kalan okullar, yeniden kapılarını öğrencilere açtı. 2021-2022 eğitim öğretim yılının açılışıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı da okullardaki personel açığını gidermek için kolları sıvadı. Bakanlık, geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlayarak merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593'ü aşçı, 3 bin 279'u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edileceğini açıkladı.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da Milli Eğitim Bakanlığının personel açığına dikkat çeken bir açıklama yaptı. Eğitim Bir-Sen Bursa Şubesinin düzenlendiği Bursa Teşkilat Buluşması'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Yalçın, şu anda eğitimdeki en büyük sorunun personel eksikliği olduğunu vurguladı. Kapılarda güvenlik eksikliği olduğuna dikkat çeken Yalçın, "Bu açıdan TYP’den bir personel takviyesi yapılmıştır ama bu yetmemektedir. Bu konuda gerekirse TYP’den yeni bir personel takviyesine ihtiyaç vardır. Kalıcı çözüm olarak mutlaka ve mutlaka merkezi bütçeden personel alımına ihtiyaç vardır." ifadelerini kullandı.

Ardından Milli Eğitim Bakanlığında 6 binin üzerinde yeni bir personel alımı yapılacağını hatırlatan Başkan Ali Yalçın, bu alımların aşçı ve benzeri pansiyonlu yurtlardaki personel ihtiyacını karşılamaya yönelik olduğuna dikkat çekerek, bunun okullardaki hizmetli ihtiyacını gidermediği müddetçe tam çare olmayacağını vurguladı.

Milli Eğitim Bakanlığına personel alımı için teşekkür eden Yalçın, ardından da yeni personel ve hizmetli memur alımı konusunda bir kez daha tekliflerini ve beklentilerini yinelediklerini aktardı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@