Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan 3600 ek gösterge açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek göstergeye ilişkin "Biz istiyoruz ki tüm kamu görevlilerini ek gösterge sistematiğindeki omurga bozukluklarının tamamını düzeltecek şekilde toparlayalım" diyerek, kapsamın genişletilmesi gerektiğine işaret etti.

Kamu Haberleri 19.11.2021 - 09:19 19.11.2021 - 09:21 Ali Parim

Ocak ayında Meclis'te görüşülmesi ve 2022 yılı sonuna kadar çözüme kavuşturulması beklenen 3600 ek gösterge konusuyla ilgili Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. 

Başkan Yalçın, "Biz istiyoruz ki tüm kamu görevlilerini ek gösterge sistematiğindeki omurga bozukluklarının tamamını düzeltecek şekilde toparlayalım ve genel bir memnuniyete vesile olalım." diyerek 3600 ek göstergenin kapsamının genişletilmesi gerektiğine bir kez daha dikkat çekti. 

Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 No'lu Şubesi tarafından düzenlenen Teşkilat Buluşması programında konuşan Yalçın, şunları kaydetti; 

 "3600 ek gösterge, bizim 6 toplu sözleşmedir masaya taşıdığımız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesinde 4 meslek grubu üzerinde ve yöneticiler boyutunda 5 alanını kapsayacak şekilde cümle kurduğu bir alanken, bu toplu sözleşme masasında biz bunu masada karara dönüştürdük. Çalışma Bakanımızla beraber masada 2022 yılı içerisinde 3600 ek gösterge ve ek göstergelerin çalışılarak tamamlanması ve karara dönüştürülüp hayata geçirilmesi konusunda çalışma yapılmasını kararlaştırdık. Bu yıl bu iş bitecek. Biz istiyoruz ki tüm kamu görevlilerini ek gösterge sistematiğindeki omurga bozukluklarının tamamını düzeltecek şekilde toparlayalım ve genel bir memnuniyete vesile olalım."

OCAK AYINDA MECLİS'TE GÖRÜŞÜLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde milyonlarca memur ve memur emeklisini yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge meselesinin, 2022 yılı sonuna kadar çözüme kavuşturulması talimatını vermişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de Bakanlık olarak çalışmalarının sona yaklaştığını ve konunun ocak ayında Meclis'e getirileceğini dile getirmişti.

Ancak 3600 ek göstergenin hangi meslekleri kapsayacağı ve emeklilerin de bundan faydalanıp faydalanamayacağı konusu henüz netleşmedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@