Mehmet Zorlu Vakfı burs şartları nelerdir, kimler alabilir? 2022-2023 Mehmet Zorlu Vakfı burs ücretleri

Mehmet Zorlu Vakfı tarafından öğrencilere verilen burslar oldukça merak konusu oldu. Peki Mehmet Zorlu Vakfı tarafından verilen bu burslar ne kadar? Kimler burs alabiliyor?

Mehmet Zorlu Vakfı burs şartları nelerdir, kimler alabilir? 2022-2023 Mehmet Zorlu Vakfı burs ücretleri

Öğrencilerin eğitim alırken en çok ihtiyaç duydukları konulardan biri de burslar olmuştur. Burs alacak olan öğrenciler hangi kurumlara başvuru yapacağını merak ederken bu kurumların hangi koşullar dahilinde burs verdiğini oldukça merak etmiştir. Burs veren vakıflardan biri olan Mehmet Zorlu Vakfı'nın burs şartları oldukça merak edilmiştir. Peki Mehmet Zorlu Vakfı bursundan faydalanmak isteyen öğrencilerin taşıması gereken şartlar nelerdir? İşte detaylar...

MEHMET ZORLU VAKFI BURSU NE KADAR?

Mehmet Zorlu Vakfı tarafından verilen bursların ne kadar olduğu pek çok öğrenci tarafından merak edildi. Peki başvurusu onaylanan kişiler ne kadar burs alabilecekler?

Alınan karara göre bursu onaylanan kişiler kendi maddi gelirlerine göre 325 TL, 500 TL ya da 1000 TL olmak üzere 3 farklı düzeyden burs alabilmektedir.

MEHMET ZORLU VAKFI BURS ŞARTLARI NELERDİR?

Mehmet Zorlu Vakfı'ndan burs alabilmek için gerekli olan bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları sağlayan kişiler burs alabilmek için vakfa başvuru yapabilmektedir. Başvuru için gerekli oaln koşulların arasında öğrencilerin okuması gereken belli başlı bölümler ve üniversiteler bulunmaktadır.

Belirlenen bölüm ve üniversitelerden olan kişilere verilecek olan burslar için gerekli olan belli başlı şartlar kendi internet sitesinde şu şekilde verilmiştir; "MZV tarafından, eğitim dönemi başında, burs kapsamındaki üniversitelere, bursiyer seçme sürecinin başladığına dair duyuru yapılır. 2015-2016 burs döneminden başlayarak kapsam dahilinde olan devlet ve vakıf üniversitelerinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Mühendislik, Hukuk, Endüstriyel Tasarım, Matematik, Fizik, Kimya, Tıp, Psikoloji, Sosyoloji bölümlerinden öğrencilerin başvuruları değerlendirilecektir."

Bunların yanı sıra burs vereceği öğrencilerin bulunması gereken üniversiteler ise aşağıdaki gibi olup, şu şekilde verilmiştir;

Burs Kapsamına Dahil Olan Üniversiteler; Akdeniz Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz, Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, MEF Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi