Mehmet Güleç Şura Çağrısı Yaptı

Bağımsız Eğitim-Sen Ar-Ge Birim Başkanı Mehmet Güleç’ten Şura Çağrısı

Mehmet Güleç 30.09.2017, 19:17
Mehmet Güleç Şura Çağrısı Yaptı

Her zaman ifade ediyorum: bu ülkenin hükümetler üstü bir eğitim politikasına ihtiyacı var. Bakanının eğitimci olduğu bir Eğitim Bakanlığı şart.

Değişen TEOG ve değişen YGS-LYS ile ilgili herkesin kafası karışık. Herkes birbirine soruyor? Ne oluyor, yeni sistem nasıl olacak? diye... Lakin kimsenin bir şey bildiği yok. Zira kafası karışık olan eğitimciler, veliler, öğrenciler değil aslında siyasilerdir diye düşünüyorum.

Öğretmene yüksek lisans/doktora yaptığı için izin vermeyen, aslında alkışlamamız ve maddi destek sağlamamız gerekirken önüne sürekli taş koyup engel olduğumuz,

Yıllarca emek verip okuttuğumuz öğrencilerimizin üniversiteden sonra işsiz kalıp ne yapacağı konusunda bir şey bilemediğimiz,

Atanma vakti gelip çattığında ise ya eşini ya işini tercih etmek zorunda bıraktığımız,

Yılda 10 milyar lira harcayıp da bir türlü başarıyı yakalayamayıp ortalama 3 senede bir sistem değişikliğine giderek çözüm bulduğumuz eğitim sistemimiz iflas etmiştir.

Çözüm Sayın Genel Başkanımız Abdullah SOY’un da ifade ettiği üzere acilen şuranın toplanması ve hükümetler üstü bir eğitim politikasının belirlenerek kaos ortamına dönüşen eğitim ve eğitimci sorununa çözüm bulunması gerekmektedir. Aksi takdir de bu sorunlar içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Tüm kesimleri kapsayan bir şura toplanmalı ve bütün bu sorunlara uzun vadeli çözümler sunulmalıdır.

Eğitime siyasi/ideolojik bakmayıp hükümetler üstü bakmanın zamanı gelip de geçmektedir. Bu konuda acil adım atılmalıdır.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@