Eğitimcilerden atama sonucu taban puanlarının açıklanaması talebi

Eğitimci Yazar Mehmet Güleç, atama sonucu oluşan taban puanların açıklanması gerektiğini belirtti.

Mehmet Güleç 16.09.2018, 12:41
Eğitimcilerden atama sonucu taban puanlarının açıklanaması talebi

Eğitimci-Yazar Mehmet GÜLEÇ, tayin süreci öncesi Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğretmenlerle ilgili her türlü atama sonuçları neticesinde oluşan minimum puanları resmi sayfasından ilan etmelidir çağrısında bulunmuştu.

GÜLEÇ atama dönemi sonrası, kuşkuya yer bırakılmaması adına taban puanların yayınlanması çağrısını bir kez daha yineleyerek açıklamasında şu hususlara değindi: 

Bir tayin dönemi sürecini daha geride bırakmış bulunmaktayız. Bulunduğu yerde yönetmelik gereği gerekli görev süresini tamamlayan veya mazereti dolayısıyla yer değişikliği talebinde bulunan ve ataması yapılan tüm öğretmenlerimize yeni görev yerlerine başarılar diler, ataması geçekleşmeyen öğretmenlerimizinde en kısa zamanda umut ettikleri yerlerde görev yapmalarını temenni ederim.  

2019 (Şubat özür grubu atamaları) tayin dönemi öncesi, öğretmenlerin fikir sahibi olabilmesi ve belki de en önemlisi çalışma barışının zedelenmemesi adına ve yönetimde şeffaflığın sağlanabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, öğretmenlerle ilgili atama sonuçları neticesinde oluşan minimum puanları resmi sayfasından ilan etmelidir.  MEB sayısal veriler içerisinde ilk atama, il içi ve il dışı atamalarla birlikte özür grubu ataması (birinci ve ikinci atamaları) gibi atamalardan sonra oluşan minimum puanları, kurum bazlı taban puanlar şeklinde herkese açık olarak paylaşmalı ve gerekli bilgilendirme yapılmalıdır, dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@