WhatsApp'ta yeni özellik herkesi meraklandıracak! Bu özellik pek sevilmeyecek

Popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan son dönemlerde sık sık yeni özellikleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Şimdi de kullanıcıların isteği üzerine çevrimiçi gizlilik özelliği uygulamaya eklendi. Peki, bu özellik ne işe yarayacak?

WhatsApp'ta yeni özellik herkesi meraklandıracak! Bu özellik pek sevilmeyecek

Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan WhatsApp, kullanıcılarının isteği üzerine yeni bir özellik için hazırlanıyor. Bu özellikle birlikte artık kullanıcılar çevrimiçi durumlarını gizleyebilecekler. Kullanıcılar artık bu özellik sayesinde görünmez olabilecekler. İşte haberin detayları…

Kullanıcılar görünmez olacak

WhatsApp kullanıcılarının isteği üzerine gelen çevrimiçi gizlilik özelliği ile birlikte artık kullanıcılar görünmez olacak. Bu özellikle, kullanıcılar gizliliğini koruyacak ve çevrimiçi olsalar bile listesinde yer alan kişiler bunu göremeyecek. Peki, bu özellik nereden ayarlanıyor? Bunun için; WhatsApp Ayarlar > Gizlilik > Son Görülme ve Çevrimiçi bölümünden gizliliğinizi ayarlayabilirsiniz. Kullanıcılar, “Hiç Kimse” ya da “Son Görülme Bilgisiyle Aynı” seçeneklerini kullanarak çevrimiçi durumlarını gizleyebilirler. Bu seçenekler arasında fark, “Hiç Kimse” seçeneğiyle birlikte kullanıcılar çevrimiçi durumunu hiç kimseye gösteremeyecekler. “Son Görülme Bilgisiyle Aynı” seçeneğiyle birlikte son görülme bilgisi de gizlenmiş olacak.

Son görülme ve okundu bilgilerini kapatma

Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu uygulama çevrimiçi gizlilik özelliğinin yanı sıra Web sürümü için de görünmez özelliği getirdi. Bunun için WhatsApp Web için gelen Google’dan WAIncognito eklentisini kurarak ya da iletiyi bildirim kutusundan cevaplayarak da görünmez olma özelliğini kullanabilirsiniz. WhatsApp Web sürümünde çevrimiçi gizlilik özelliğini iki şekilde ayarlayabilmeniz mümkün. Bu eklenti “Don’t send last seen updates” seçeneği ile son görülmenizi ve okundu bilgilerinizi kapatmanızı da sağlayacaktır.

Bu eklenti sayesinde listenizde yer alan kullanıcılar siz çevrimiçi olsanız da sizi çevrimdışı olarak görebilecekler. Cep telefonunuzda ve WhatsApp Web sürümünde yer alan bu özellikler ile birlikte artık çevrimiçi gizliliği kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu özellik, kullanıcıların çevrimiçi olup olmadıklarını gizlerken, aynı zamanda da son görülme bilgisini de kapatarak daha fazla gizlilik seçeneği sunmaktadır. Bu özelliklerle birlikte kullanıcılar kayıt kişilere çevrimiçi olsalar bile çevrimdışı görünecekler.

 

 

SONRAKİ HABER