Tüm Türkiye için alarm verildi: Tedbirini almayan sakın çıkmasın! 81 vilayet için acil uyarı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sabah saatlerinde tüm Türkiye için alarm verdi! Tedbirini almayan vatandaşların dışarıya çıkmaması gerektiği belirtildi. 81 il için yapılan peş peşe açıklamada uyarıların da ardı arkası kesilmedi. İşte 81 il için yapılan açıklama

Tüm Türkiye için alarm verildi: Tedbirini almayan sakın çıkmasın! 81 vilayet için acil uyarı yapıldı

Meteoroloji tarafından yapılan son açıklamaya göre haftanın son günü için uyarılar peş peşe geldi. Vatandaşların tedbirini alması gerektiği ifade edilirken uyarıların da ardı arkası kesilmedi.

Sabah erken saatlerde yapılan açıklamada hava durumuna ilişkin açıklama ve harita bilgisi şu şekilde paylaşıldı.

AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE GELDİ

Yapılan açıklamada “Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz (Gümüşhane ve Bayburt hariç), Doğu Anadolu’nun doğusu ile Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların: Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Ankara, Konya, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Çankırı, Hakkari çevreleri ile Antalya’nın iç, Isparta, Burdur ve Van'ın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor” denildi.

KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Yağışların: Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Ankara, Konya, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Çankırı, Hakkari çevreleri ile Antalya’nın iç, Isparta, Burdur ve Van'ın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yerel dolu, yıldırım, hortum ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın Trakya’da kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

SONRAKİ HABER