Tiyatro oyuncularının öldüğü kazada minibüs şoförü kusurluymuş! İşte şoförün ifadesi

Geçtiğimiz günlerde Tiyatro Oyuncularını taşıyan minibüs ile bir tırın çarpışması sonucunda gerçekleşen feci kazada 3 Tiyatro oyuncusu hayatını kaybetmişti. Kaza ile ilgili soruşturma devam ederken son dakika gelişmesi yaşandı. İşte detaylar.

Tiyatro oyuncularının öldüğü kazada minibüs şoförü kusurluymuş! İşte şoförün ifadesi

Amasya'nın Merzifon ilçesinde gerçekleşen kazada Tiyatro oyuncularını taşıyan minibüs ile bir tır feci bir şekilde kaza yapmıştı. Bu kaza sonucunda Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Özgür Karataş hayatını kaybetmişti. Kaza ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Tiyatro oyuncularını taşıyan minibüs şoförü tam kusurlu çıktı. İşte ayrıntılar.

Minibüsü kullanan şoför Aykut Bektaş soruşturmalar sonucunda 8'de 8 kusurlu bulundu. Bektaş ifadesinde çok üzgün olduğunu belirterek "110-120 gibi hızla gidiyordum. Tır aniden önüme kırınca kaza oldu. Çok üzgünüm" ifadelerini kullandı. 

TIR ŞOFÖRÜ TUTUKLANDI

Tiyatro oyuncularının geçirmiş olduğu feci kaza da can kayıpları yaşandı. Yapılan soruşturma sonucunda minibüs şoförü Bektaş 8'de 8 kusurlu bulundu. Bektaş vermiş olduğu ifadede "110-120 gibi hızla gidiyordum. TIR aniden önüme kırınca kaza oldu. Kazadan sonra yaralılara yardımcı olmaya çalıştım. Çok üzgünüm. Keşke bu acı kaza yaşanmasaydı" şeklinde konuşarak üzgün olduğunu söyledi. 

Kaza anında tırın hızı 55 kilometre olduğu öğrenildi. Ayrıca tırın sağ şeritte olduğu ortaya çıktı.