Tarihteki ilk Türk düşes oldu! Mersin'li Hande'nin peri masalı! Prensle evlendi!

Hollanda'nın Rotterdam'a üniversite eğitimi için giden Mersinli Hande Macit tarihteki ilk Türk düşes oldu. Katıldığı bir eğlence de Macklenburg Veliaht Presi Georg Alexander ile tanışan Hande Macit düşes oldu.

Tarihteki ilk Türk düşes oldu! Mersin'li Hande'nin peri masalı! Prensle evlendi!

Gündemin en çok konuşulan konuları arasında yer alan Mersinli Hande Macit tarihteki ilk Türk düşes unvanını aldı. Mersin'de doğup büyüyen ve sonrasında üniversite eğitimi için 12 sene önce Hollanda'nın Rotterdam kentine giden Hande Macit'in peri masalı gerçekleşti. Hande Macit kimdir? Mersinli Hande kimdir?

Çocukluğumuzdan bu yana izleyip özendiğimiz peri masalları resmen gerçek oldu. Mersinli Hande Macit'in peri masalı 12 sene önce Hollanda'nın Rotterdam kentine giderek başladı. Macklenburg Veliaht Presi Georg Alexander ile bir arkadaşının eğlencesinde tanışan Hande Macit geçtiğimiz günlerde evlenerek düşes unvanına sahip oldu. 

Mersinli Hande Kimdir?

2010 yılında üniversite öğrenimi için Türkiye'den Hollanda'nın Rotterdam kentine giden Mersinli Hande Macit'in annesinin noter, babasının avukat olduğu öğrenildi. 2010 yılında Hollanda'ya gittikten 9 yıl sonra hayatının aşkıyla karşılaşan Hande Macit geçtiğimiz günlerde evlenerek tarihteki ilk düşes oldu. 

Tarihteki ilk Türk düşes oldu! Mersin'li Hande'nin peri masalı! Prensle evlendi!

Üniversite öğrenimi için Hollanda'ya giden Hande Macit gidişinin ardından 9 yıl sonra  Veliaht Prens Georg Alexander ile tanıştı. Bir arkadaşının eğlencesinde veliaht ile tanışan Hande Macit ve Georg Alexander 2020 yılının son aylarında nişan yaptı. 17 Haziran tarihinde nikahlanan ikili gündeme damga vurdu. 

Hande Macit Kimdir?

Londra gazetesinin haberlerine göre Hande Macit veliahtla tanıştığı o hikayeyi şu şekilde anlattı;

Macit, "2019'da bir arkadaş eğlencesine katıldım. Alexander'i de tanımıyordum. İrlanda'da yaşıyormuş ve kardeşini ziyarete gelmiş. Eğlencede yanıma geldi, selam vererek konuşmaya başladı. Sohbet sonrası telefon numaramı aldı. Bir hafta sonra Almanya'dan Hollanda'ya geldi, sohbetimiz ilerledi, ziyaretler arttı" dedi.

Alexander'in veliaht olduğunu tanıştıktan 2 hafta sonra öğrenen Hande Macit Alexander, korona sürecinde Rotterdam'a taşındı. Ben eğitime odaklanmıştım. Sonra bir işe girdim, ardından abim ile butik yoğurt üretimine başladık. Sonra bize Alexander da ortak oldu. Hollanda'ya gelmek isteyen Türk şirketlerine danışmanlık hizmeti de veriyordum' açıklamasında bulundu. Görkemli düğünleri ile gündeme gelen Hande Macit sosyal medyada da oldukça konuşulurken tarihteki ilk Türk düşes oldu.