Süper Lig tüm takımların VAR kayıtları nereden izlenir, nerede yayınlanıyor?

Vatandaşlar, maçlarda alınan hakem kararları nedeniyle VAR kayıtlarına ulaşmaya çalışıyor. Futbol tutkunları VAR kayıtlarının tamamını nereden ve nasıl izleyebileceklerini araştırıyor.

Süper Lig tüm takımların VAR kayıtları nereden izlenir, nerede yayınlanıyor?

Süper Lig tüm takımların VAR kayıtları nereden izlenir, nerede yayınlanıyor? - Futbolseverler, son dönemde futbol maçlarında alınan hakem kararlarını izlemek istiyor. Hakemler tarafından verilen kararlar VAR kayıtları ile izlenebiliyor. Kamuoyu ile paylaşılan VAR kayıtlarını izlemek isteyen futbol tutkunları, ''Süper Lig VAR kayıtlarının tamamı nereden izlenir?'' sorusuna yanıt arıyor.

VAR KAYITLARI NEREDE YAYINLANIYOR?

VAR kayıtlarının nerede yayınlandığı kamuoyunda merak konusu oldu. VAR kayıtlarının tamamına ulaşmak isteyen sporseverler araştırmalarına devam ederken merak edilen soru yanıt buldu. VAR kayıtlarına Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) resmi internet sitesi ve resmi Youtube kanalından ulaşılabiliyor. VAR kayıtları TFF Youtube kanalında izleyicilerle paylaşılmaya devam ediyor.

VAR NEDİR? 

Video yardımcı hakem anlamına gelen VAR, yardımcı hakemin maç görüntüsünü yeniden oynatarak mikrofonlu kulaklık aracılığıyla iletişim kurduğu maç hakeminin futbol maçı sırasında verdiği bazı kararları gözden geçiren bir sistemdir. Video yardımcı hakem sistemi birçok organizasyonda standart hale gelmiştir ve VAR sistemi 2018 yılında resmi olarak kullanılmaya başlanmıştır.

TFF VAR KAYITLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TFF YOUTUBE VAR KAYITLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TFF BASIN AÇIKLAMASI

Son olarak maç kayıtları ile ilgili TFF tarafından yapılan açıklamada; ''Kamuoyunun Bilgilerine;

Son dönemde meydana gelen hakem hatalarıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu ilgili kurulları ile gerekli incelemeleri yapmıştır. Bu kapsamda Gaziantep FK A.Ş. - Beşiktaş A.Ş. ve Demir Grup Sivasspor - Galatasaray A.Ş. maçlarının VAR kayıtları incelenmiştir ve bahsi geçen maçlarda hakemlerin "önemli hakem hatası" yaptıkları tespit edilmiştir.

Şeffaflık ilkemiz gereği kamuoyunda oluşan spekülasyonları da ortadan kaldırmak amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun kararıyla; söz konusu maçlardaki tartışılan pozisyonlara ait VAR kayıtlarının yayınlanmasına karar verilmiştir.

Göreve geldiğimiz ilk gün sözünü verdiğimiz şeffaflık ilkemiz gereği kamuoyunda en küçük soru işareti bırakmadan çalışmalarımızı sürdürürken, hakemlik müessesesinin de zarar görmemesi için maksimum hassasiyeti göstereceğimiz konusunda kamuoyunu temin ederiz. Bazı hakemler tarafından yapılan hataların tüm futbol camiasına mal edilmesine de izin verilmeyecektir.

Bu iki maç ile ilgili hatalı bulunan hakemler hakkında Merkez Hakem Kurulu gerekli yaptırımları uygulayacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.'' ifadelerine yer verildi. 

SONRAKİ HABER