Samsunspor başkanı Yüksel Yıldırım'dan gündeme dair flaş açıklamalar! Kulübü satacak mı?

Karadeniz ekiplerinden Yılport Samsunspor'da geçtiğimiz günlerde başkan Yüksel Yıldırım tarafından açıklanan ifadeler sonrasında bugün basın toplantısı gerçekleştirildi. Samsunspor başkanı Yüksel Yıldırım'dan gündeme dair flaş açıklamalar! Kulübü satacak mı?

Samsunspor başkanı Yüksel Yıldırım'dan gündeme dair flaş açıklamalar! Kulübü satacak mı?

Samsunspor başkanı Yüksel Yıldırım'dan gündeme dair flaş açıklamalar! Kulübü satacak mı? Karadeniz ekiplerinden Yılport Samsunspor'da geçtiğimiz günlerde başkan Yüksel Yıldırım tarafından açıklanan ifadeler sonrasında bugün basın toplantısı gerçekleştirildi. Yüksel Yıldırım yaptığı basın toplantısında merak edilenlere ve tüm sorulara yanıt verdi.

70 MİLYAR DOLAR PARA HARCADIM

“Samsunspor bir şirket. Benim 200 tane şirketim var. Hepsini satarım, ceketimi alır giderim. Yeter ki sen değerini ver. Kimse üzülmesin, Samsunspor’u alacak bir tane babayiğit yok. Ben ‘satarım’ ifadesini, sanal ortamda Samsunspor’u ‘alırız’ diyenleri susturmak için söyledim. Bana olan 200 bin Dolarlık borcunu ödemeyen adam, ‘Yüksel Yıldırım kulübü satarsa alırım’ diyor. Ben de ‘satıyorum, indirim de yapıyorum, hodri meydan’ dedim. Hani para nerede? Ben iş adamıyım. Benden daha iyi yapacağına inanıyorsa, parasını da getiriyorsa satarım. Ben Samsunspor’u bırakmıyorum. Samsunspor’a geldiğimden beri 5 senede şu ana kadar 60 milyon Dolar para harcadım. Sene sonuna kadar da en az 10 milyon dolar daha para harcayacağım” 

BATU KAPLAN AÇIKLAMASI

“Batu Kaplan ve Uğurcan Marsak, hakkındaki iddialar yüzünden gönderildi. Daha önceki dönemlerde de aynı şeyler yaşanmış ve o dönemki kişileri de göndermiştik. Cafer Elek ile görüştüm. Cafer’in kimseden para aldığı yok. Cafer’in bütün hatası yapılanları görmemesi, çünkü o hiçbir transferde yer almadı. Belki o da gidecek. Yeni bir yapılanma yapıyorum. Benim her gün gözlemci gibi maç seyretme ya da menajerler gibi oyuncu bulmak gibi işlerim olamaz. Ben kulübün sahibiyim. Düzgün, dürüst bir başkan bulamadığım için geçici olarak başkanlık yapıyorum. Önder Özen ile ilk yılımda genel menajerlik için görüştük fakat mali açıdan anlaşamamıştık. Ben transferde para işine asla kimseyi koymamam gerekiyor. Ne kadar koymasam da arkadan iş çevrilebiliyor. Oyuncuyla anlaşılan para nereye gidiyor bilinmiyor. Bir gün gerçekler gün yüzüne çıkıyor. Sen de bunu duyuyorsun, içeriden biriyse işine son veriyorsun. Kamuoyunda konuşulan ses kayıtlarını dinledim. Kayıtlarda bir şey yok, konuşmalar birbirlerinin hakkında yapılan konuşmalar. Ortada bir belge yok. Oyuncu konuşması yok. Birbirlerine güvenmeyip, ses kaydı yapıp yönlendirme yapıyorlar. ‘Sen şunun aleyhinde bunu söyledin, sen de şunun aleyhinde bunu söyledin’ gibi olaylar. Novikovas’ın menajere para gönderdiği iddia edilen dekontu oyuncudan istedim. Hiçbir şey gelmedi. Para nasıl gitti ya da gitmedi bilmiyorum. Evet desem elimde belge yok”