Netflix Türkiye’den çekilecek mi? Netflix için flaş iddia!

Netflix hakkında ortaya atılan iddialar sonrasında birçok kişi Netflix'in Türkiye'den çekilip çekilmeyeceğini merak etmeye başladı. Gazeteci Cüneyt Özdemir'in iddiasına göre Netflix, 'eşcinsellik' sansürü için AKP ile restleşti ve Türkiye'deki çekimlerini durdurma kararı aldı.

Medya 19.07.2020, 12:15
Netflix Türkiye’den çekilecek mi? Netflix için flaş iddia!

Netflix hakkındaki “Türkiye’den çekiliyor” iddaiları sosyal medyayı salladı. Netflix’in AKP ile yaptığı ‘eşcinsellik’ sansürüyle ilgili pazarlığın restleşmeyle sonuçlandığını ve Türkiye’deki dizi çikimlerinin durdurulduğunu öne sürdü.

FATİH ALTAYLI DA KÖŞESİNE TAŞIDI

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı da bugünkü yazısında “Netflix'in bir Türk yapım şirketine ısmarladığı bir işin, RTÜK'ün müdahalesi sonucu iptal edildiğini belirtmişti.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, AKP ve Netflix'in sansür nedeniyle restleştiğini öne sürerek, Netflix'i dünyada ilk defa Türkiye'nin yasaklayabileceğini öne sürdü. Özdemir, "Ak Partinin eşcinsellik sansürüne Netflix rest çekti. Türkiye'de dizi çekimlerini durdurdu" dedi. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı ise köşe yazısında Netflix’in bir Türk yapım şirketine ısmarladığı dizinin RTÜK müdahalesi sonucu iptal edildiğini yazdı. Altaylı isim vermezken iptal edilen projenin Çağan Irmak'ın yöneteceği "Şimdiki Aklım Olsaydı" dizisi olduğu belirtiliyor. Basına yansıyan haberlere göre dizide eşcinsel bir çift yer alacaktı. 

Bu gelişmelerin ardından #NetflixTurkiye sosyal medyanın gündemi olurken Netflix'in Türkiye'den çekilme ihtimali üzerine tartışmalar yapılıyor.

Cüneyt Özdemir, dijital platform Netflix ile AKP arasındaki pazarlığın restleşmeyle bittiğini iddia etti.

Özdemir, RTÜK ve Netflix arasındaki pazarlıklara dair detayları YouTube kanalında açıklayacağını söyledi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Cüneyt Özdemir, "Ak Partinin eşcinsellik sansürüne Netflix rest çekti. Türkiye'de dizi çekimlerini durdurdu. Sansürü kabul etmedi. Dünyada Netflix'i yasaklayan ilk ve tek ülke Türkiye mi olacak?" diye yazdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@