Instagram'da bugün aktif ne demek, ne anlama geliyor, aktif özelliği nasıl açılır ve kapatılır?

Sosyal medya platformları arasında en çok tercih edilen uygulamaların başında gelen Instagram, getirdiği yenilikler ile adından söz ettiriyor. Son yapılan güncelleme ile birlikte gelen aktif özelliği kullanıcılar ile paylaşılırken detaylar da merak konusu oldu.

Instagram'da bugün aktif ne demek, ne anlama geliyor, aktif özelliği nasıl açılır ve kapatılır?

Instagram'da bugün aktif ne demek, ne anlama geliyor, aktif özelliği nasıl açılır ve kapatılır? - Milyarlarca kullanıcısı bulunan, fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram, getirdiği yenilikler ile gündeme geliyor. Yeni güncellemelerin gösterdiği Instagram'da son olarak gelen bir güncelleme kullanıcıların dikkatini çekti.

INSTAGRAM'DA AKTİF ÖZELLİĞİ 

En çok tercih edilen sosyal medya platformlarından olan Instagram'a  aktiflik özelliği geldi. Sosyal medya platformu Instagram'a gelen aktiflik özelliği ile pek çok kullanıcı, ''Bugün aktif ne demek? Instagram'da aktif özelliği ne anlama geliyor?'' sorusuna yanıt aranmaya başladı. Söz konusu soru, kullanıcılar tarafından merak edilirken kullanıcıların yanıt aradığı konu hakkında detayları derledik. Instagram uygulaması sürekli güncellenerek yeni özelliklerini kullanıcılarına sunuyor. Instagram'da aktiflik özelliği araştırılmaya devam ediyor. 

INSTAGRAM BUGÜN AKTİF NE DEMEK?

Instagram uygulamasının DM (Direkt mesaj) kutusunda kullanıcı bilgisi olarak yer alan bugün aktif ibaresi, Instagram kullanıcılarının 24 saat içerisinde İnstagram'da aktif olduğunu bildirmektedir. Instagram bu özelliğin kullanma seçeneğini kullanıcılara sunmakta bu nedenle isteyen kullanıcılar bu özelliği kapatabilme imkanına sahiptirler.  

INSTAGRAM BUGÜN AKTİF NASIL YAPILIR?

Instagram ayarlar kısmına girerek 'bugün aktif' özelliğini açılabiliyor. Aynı zamanda kapatarak bu durumu gizleyebilme imkanı da  bulunuyor. Bu özelliği aktif etmek için ilk olarak kendi Instagram hesabına girilmesi gerekmektedir. Oturum açıldıktan sonra ayarlar kısmına girilmeli ve buradan profil sekmesine geçilmesi gerekmektedir. Karşınıza çıkan kısımda sağ üst köşede ayarlar bölümü bulunmaktadır. Buradan gizlilik kısmına girilerek açılan kısımda da hareket durumu sekmesi yer almaktadır, buradan aktif olup olmadığını açabilir ya da kapatabilirsiniz.

SONRAKİ HABER