En İyi Aksiyon Filmleri

Film severler tarafından izlenmek için sıklıkla tercih edilen türlerden biri de aksiyon ve macera tarzında oluşturulmuş filmlerdir.

Medya 29.06.2020, 23:40
En İyi Aksiyon Filmleri

Günümüzde interaktif platformlarda kullanıcıların tarzlarına göre tercih edebilecekleri birçok film türü bulunmaktadır. Gerek Netflix gerekse internet ortamındaki birçok film siteleri her zevke uygun film türlerini kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. Film severler tarafından izlenmek için sıklıkla tercih edilen türlerden biri de aksiyon ve macera tarzında oluşturulmuş filmlerdir. İnternet üzerinde birçok platformda bu türe hizmet eden pek çok yapım karşımıza çıkıyor. Bizde bu yazımızda, özellikle konu tercihinde aksiyon tarzını kendine daha yakın bulan kullanıcılarımız için en iyi aksiyon filmlerini derledik.

1) Mile22

Yapımı 2018 yılına dayanan Mile 22 filmi, aksiyon tarzının en başarılı örneklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Başrollerini Ronda Rousey ve Mark Wahlberg’in paylaştıkları Amerikan yapımı film, dünya çapında geniş yankı uyandırmış ve oldukça yüksek bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Mile 22 filmi günümüzde film izle kategorisi altında halen izlenebilmektedir.

2) Çakal

1997 yılında seyirci ile buluşan Çakal filminin başrollerinde usta oyuncular Bruce Willis ve Richard Gere bulunmaktadır. Aksiyon severler tarafından oldukça tutulan Çakal filmi, Amerika Hollywood sahnesinin en başarılı örneklerinden biridir. Film boyunca unutulmaz aksiyon sahneleri ve seyirciyi etkileyen can alıcı noktalar yer almaktadır. Yıllar boyunca unutulmayacak filmler arasında yer alan Çakal filmini, interaktif ortam üzerinden izleyebilmek hala mümkündür.

3) Ghost In The Shell

Aksiyon türünü seven kullanıcılar tarafından merakla beklenen ve 2017 yılında beyaz perdeye aktarılan Ghost In The Shell filmi, yaratıcı sahneleri ve heyecan dolu efektleriyle uzun yıllar unutulmayacak bir şaheser olarak adlandırılmaktadır. Öyle ki filmin tutkunları tarafından belirli platformlar üzerinden halen takip edilmektedir. Başrolünde Scarlett Johansson’nın oynadığı fim, Japon anime severler tarafından da oldukça büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.

4) Mr. And Mrs. Smith

Filmin konusu, evli bir çiftin birbirlerine çok büyük bir konuda yalan söylemesine dayandırılmıştır. Her ikisi de rakip olan firmaların tetikçiliğini yapmakta ve haberleri olmadan birbirlerine düşmanlık beslemektedirler. Başrollerini Angelina Jolie ve Brad Pitt’in paylaştıkları film, uluslararası platformda geniş yankı uyandırmış ve milyonlarca gişe rakamına ulaşmayı başarabilmiştir. Yönetmenliğini usta isim Doug Liman’ın üstlendiği şaheserde, evli çiftin birbirlerini öldürme emri aldığı sahne, aksiyon severler tarafından oldukça beğenilen bir detaydır.

5) Cehennem Melekleri 2

Yapım tarihi 2010 yılına dayanan Cehennem Melekleri 2 filmi, dünya çapında büyük bir yankı uyandırmayı ve milyonlarca satış rakamına ulaşmayı başaran filmler arasındadır. Adından da belli olabileceği gibi ünlü serinin ikinci filmi olarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Filmin başrolünde görev alan Jean-Claude Van Damme’ın filmin bu derece popüler olmasına yaptığı katkı, asla tartışmaya açık bir konu olarak gösterilmemektedir.

6) Tetikçi

Dünya çapında başarılı ve ünlü bir seri olarak gösterim başarısını sağlamış filmlerden biridir. Filmin başrolünde birçok aksiyon filminde yer alan ünlü isim Jason Statham yer almaktadır. Yapım tarihi 2006 olarak işlenen Tetikçi filmi, çıktığı ilk yıldan beri aksiyon severler tarafından tercih edilen bir filmdir. Beyaz perdeye girdiğinde uluslararası oluşumlarda gişe rekorları kırmış ve aksiyon türünün en başarılı temsilcilerinden biri olmayı başarmıştır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@