Dr. Candan Yüceer’in CHP’nin 97. Kuruluş yıl dönümü mesajı: “CHP’nin 97. yılı kutlu olsun”

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. kuruluş yıl dönümüne ilişkin “Atatürk’ün izinde, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’nde işaret ettiği yol haritasıyla Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracak, tarihimizi bir kez daha umut dolu yarınlar için yazacağız” dedi.

Medya 09.09.2020, 15:04
Dr. Candan Yüceer’in CHP’nin 97. Kuruluş yıl dönümü mesajı: “CHP’nin 97. yılı kutlu olsun”

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 97. yıl dönümünü yayınladığı mesajla kutladı. Yüceer, “Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan Ulusal Kurtuluş Savaşımızın zaferle taçlandırılmasının ardından ülkemizin bağımsızlığının adım adım inşa edilmesine sıra geldiğinde 9 Eylül 1923 günü CHP kuruldu. Emperyalizme karşı ezilen halkların umut ışığı olan Milli Mücadele’nin omurgasını oluşturan CHP, kurulduğu günden bugüne kadar Cumhuriyetimize yönelik her türlü saldırıya göğüs geren, bağımsızlığın, özgürlüğün, laik cumhuriyetin, demokrasinin ve sosyal hukuk devletinin hem müjdecisi, hem de güvencesi olmuştur” dedi.

Umut sosyal devlet, Umut CHP

Yüceer, “Ancak son 18 yılda ülkemizi teslim almaya çalışan AKP karanlığı, başta Atatürk devrimleri olmak üzere, toplumumuzu bir arada tutan değerlerimizi tek tek hedef almaktadır. Halkımızın alın teriyle biriktirilen yatırımlar özelleştirilmiş, parası değersizleştirilmiş, yandaşlar zengin edilirken ülkemiz ekonomik krize sürüklenmiş, basını sansürlenmek istenirken adaletin de terazisi bozulmuş ve her bir ferdi borçlandırılan yurttaşlarımız yoksullaştırılmıştır. Tüm bu yanlışlara karşı, içinden geçtiğimiz salgın süreci de göstermiştir ki, umut sosyal devlet, umut CHP’dir” ifadelerini kullandı.

Atatürk’ün izinde 97 yıl

CHP’nin demokrasi mücadelesine devam edeceğini vurgulayan Yüceer, “İşte bu bilinç ve sorumlulukla, Atatürk ilke ve devrimlerinin izinde, cumhuriyete olan inancımızla, demokrasi ve adalet mücadelemize devam ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'ni ve partimizi ‘iki büyük eserim’ olarak nitelendiren Atatürk’ün izinde, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’nde işaret ettiği yol haritasıyla Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracak, tarihimizi bir kez daha umut dolu yarınlar için yazacağız” dedi. Yüceer, “Kadınları, çocukları, doğamızı ve vatandaşımızın alın terini hedef alan karanlığa geçit vermeyeceğiz. Hiçkimseyi ötekileştirmeyen, tüm yurttaşlarımızı kucaklayan demokrasi ve adalet mücadelemizle, Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinde iktidar hedefimize ulaşacağız” ifadelerine mesajında yer verdi.

CHP’nin 97. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Yüceer, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. kuruluş yıldönümünde başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve mücadele arkadaşlarına, 97 yıl boyunca partimizin güçlenmesi için mücadele eden İl-İlçe yöneticilerimize, fedakarca çalışan  örgütlerimize ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş bütün yol arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@