Contra Kimdir?

Contra’nın çıkardığı her yeni şarkı sadece Youtube’de bile 15 milyon izlenmeyi geçen şarkılardır.

Medya 18.06.2020, 15:03
Contra Kimdir?

23 Ekim 1989 doğumludur. Asıl adı Çağdaş Terzi’dir. İstanbul/Üsküdar doğumludur. 2000’li yılların başlarından beri Rap ve Hip-Hop kültürüyle içli dışlı olmuştur. 2008’de ilk parçası olan “BU SON GİBİ” ile hem piyasaya hem de Türkçe Rap’e giriş yapmıştır. En başlarda piyasada çok ses getiremese de üretmeye devam ederek 2008 yılında İTAAT mahlaslı rapçi ile o dönemin, hatta hala da şu an eski okul rap dinleyen gençlerinin dilinden düşmeyecek bir parça yapmıştır. Bu parçanın adı ise “Flowlarım Çok Zengin”dir. Çıktığı ilk günden bu yana oldukça popüler olan bu parça, Contra’nın iyice piyasaya kendisini kabul ettirmesine vesile olmuştur.

Contra’nın piyasaya tam anlamıyla girmesiyle ve tanınmasıyla Contra’dan dinleyicilerine bombalar yağmaya başlamıştır. Bunlara örnek vermek gerekirse; çıktığı döneme göre oldukça büyük bir yankı uyandıran, şu anki izlenmesi 28 milyon gibi devasa bir rakam olan “Ölü” adlı şarkısı, 2015’de içinde birçok hit parça bulunan 15 şarkılık “Hitz and Şitz”, bunlara birer örnektir. Bir zaman sonra bu üretkenlik yılda en fazla bir ya da iki şarkıya kadar düşse de, Contra’nın çıkardığı her yeni şarkı sadece Youtube’de bile 15 milyon izlenmeyi geçen şarkılardır. Contra albüm ve şarkıları indir ücretsiz tamamen güvenli bir yol!

Contra’nın bu yüksek kalitedeki şarkıları ve dudak uçuklatan streamleri, doğal olarak sadece müziğe ayrı bir egosunun oluşmasına sebep olmuştur. Bu, belirli bir düzeyde başarı yakalamış olan çoğu ünlü için ama müzik dünyasında daha çok kendini belli eden Alter Ego’dur. Bu, müzisyenin tamamen başarılı olduğu iş için kişinin psikolojisinde kendi kendine oluşan bir kişiliktir. Bu kişiliğin de Contra’da karşılığı çoğu şarkısında belirttiği ve geri kalan piyasa için korkutucu bir kişilik olan “Contravolta”dır. Contra’nın bu kişiliği genelde çok ortaya çıkmaz ama çıktığında da son dönemde yayınladığı Contra Kan Sahibi indir gibi kan dondurucu liriklere sahip bir şarkı ortaya çıkar. Contravolta’nın şarkılarında kara mizahtan hükümete hakarete ulaşacak eleştirilere kadar her türlü lirik görülebilir.

Piyasanın o anki durumuna ve zamanında kendisiyle husumet yaşamış birçok kişiye de çok ağır ve acımasız karşılıklar vermeyi de ihmal etmez. Piyasadaki belki de en farklı rap yapma tarzına sahip rapçi olabilme statüsüne sahiptir.

Kaynak: Mp3 indir

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@