Cemalnur Sargut kimdir? Cemalnur Sargut olayı ne?

Türkiye 10 Ağustos akşamı eski hakem Ahmet Çakar'ın Galatasaray başkanvekili Erden Timur hakkında açıkladığı iddialarla sarsıldı. Peki Cemalnur Sargut kimdir? Cemalnur Sargut olayı ne?

Cemalnur Sargut kimdir? Cemalnur Sargut olayı ne?

Cemalnur Sargut kimdir? Cemalnur Sargut olayı ne? Türkiye 10 Ağustos akşamı eski hakem Ahmet Çakar'ın Galatasaray başkanvekili Erden Timur hakkında açıkladığı iddialarla sarsıldı. Ahmet Çakar dün yaptığı açıklamalarda Erden Timur'un bir tarikatta üye olduğunu açıkladı. İşte o açıklamalar..

"Erden Timur bir projedir. Galatasaray'ın batıya açılan kapısında şu anda ikinci adam statüsündeki Erden Timur, Cemalnur hanımefendinin tarikatında el öperken gördüm. Videosu var" dedi.

Yapılan bu açıklamalar sonrasında Galatasaray taraftarı sosyal medyada Erden Timur'a destek verirken detaylar ise belli olmaya başladı. Twitter'da Erden Timur ile ilgili atılan destek tweetleri sonrasında ise Galatasaray Spor Kulübü'nden resmi açıklama geldi. İşte o açıklama..

 

Gündeme gelen Cemalnur Sargut'un ise kim olduğu araştırılmaya başlandı. İşte detaylar..

CEMALNUR SARGUT KİMDİR?

Cemalnur Sargut, 1952 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Gençliğinde felsefeye ilgi duymuş ve felsefecilerin hayatını incelemiş bu ilmin yaşanamayan bir ilim olduğu kanaatine varınca da Mevlana'ya dönmüştür.

Kimya mühendisi olup yaklaşık yirmi yıl kimya öğretmenliği yapan Cemalnur Sargut, daha sonra Kur'an-ı Kerim ve karşılaştırmalı Mesnevi çalışmalarına başlamıştır. Aynı zamanda Türk Kadınlar Kültür Derneğinin İstanbul şubesi başkanıdır.

Cemalnur Sargut'un, İslam'ın hakikatin tanıtılması için doğu ile batı arasında manevi bir köprü kurulmasına önderlik etmekte olan bu çalışmalar, temel değerlerine hassasiyetle bağlı, geleceği hedefleyen ve her an kendini yenileyen bir hizmet anlayışının eseridir.