Canan Karatay’dan öksürük krizleri için öneriler! Geçmeyen öksürük krizlerine iyi geliyor

Geçmeyen öksürük krizleri, kişilerin günlük hayatını büyük ölçüde etkileyebiliyor. Bu konuda Prof. Dr. Canan Karatay’dan bir öneri geldi. Kalp ve İç hastalıkları profesörü olan Karatay, bu tariflerin öksürük krizlerine iyi geldiğine işaret etti.

Canan Karatay’dan öksürük krizleri için öneriler! Geçmeyen öksürük krizlerine iyi geliyor

Kış aylarının gelmesiyle birlikte grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar da gün yüzüne çıkıyor. Özellikle geçmeyen öksürükler kişinin de hayatını olumsuz bir şekilde etkileyebiliyor. Konuyla ilgili Prof. Dr. Canan Karatay’dan bazı öneriler geldi. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Geçmeyen öksürük krizleri!

Geçmeyen öksürük krizleri için bazen ilaç kullanmak bile fayda etmiyor. Kişinin hayatını büyük ölçüde etkileyen bu öksürükler, özellikle gece başlayabiliyor. Uyku kalitenizi düşüren, günlük hayatınızı kısıtlayan bu öksürük krizlerinden kurtulmak için Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay, karbonat kürü tarifini öneriyor. Karatay, verdiği bu karbonat kürü ile birlikte geçmeyen ve inatçı öksürüklerinizin iyileşeceğine işaret ediyor. Peki, karbonat kürü nasıl hazırlanır?

Canan Karatay’dan öneriler geldi

Karbonatlı su içmeyi tavsiye eden Prof. Dr. Canan Karatay; “Boğazımızı yumuşatmak için zeytinyağı tüketebiliriz. Sanatçılar da bilirsiniz ki çiğ yumurta içer. Hakikaten çiğ yumurta boğazdaki eğiteli yumuşatır” ifadelerini kullandı. İnatçı öksürüğü geçirmek için kemik suyunu tavsiyeden Canan Karatay; “Kemik suyundaki kolajen çok önemli. Kemik suyuna biraz limon suyu, biraz da kristal kaya tuzu koyarak içeceğiz. Kemik suyunu ılık olarak içersek boğazımız rahatlar” dedi. 

Özellikle vücudumuzdaki virüs ve bakterileri öldüreceğini ifade eden Prof. Dr. Canan Karatay, karbonatlı suyu önerdir. Canan Karatay açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “İçtiğiniz karbonatlı su, virüs ve bakterileri de öldürür. Özellikle kışın bu virüs ve bakterilerin önüne geçmek için karbonatlı suyla gargara yapabilirsiniz” dedi.

Geçmeyen öksürük için kemik suyundaki kolajenin önemine dikkat çeken Karatay özellikle kemik suyuna biraz limon suyu ve biraz kristal kaya tuzunu ekledikten sonra ılık bir şekilde içilmesini önerdi. Prof. Dr. Canan Karatay, bu karışımın boğazı rahatlatacağını da ifade etti.

SONRAKİ HABER