Canan Karatay’dan dikkat çeken açıklama: “Tuzlu su için” dedi!

Gündemde sık sık açıklamalarıyla adından söz ettiren Prof. Dr. Canan Karatay, şimdi de tuzlu su açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Su içmek sağlığımız için büyük bir önem taşırken, Canan Karatay’dan gelen su açıklaması oldukça şaşırttı.

Canan Karatay’dan dikkat çeken açıklama: “Tuzlu su için” dedi!

Uzmanlar günlük hayatımızda içilen suyun başka sıvıların yerini tutmadığını ve düzenli olarak su içilmesinin öneminden bahsediyor. Açıklamalarıyla gündemde sık sık yerini alan Prof. Dr. Canan Karatay’dan bu sefer de su açıklaması geldi. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Canan Karatay’dan su açıklaması

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen bir konferansta Prof. Dr. Canan Karatay’ın yaptığı su açıklaması dikkat çekti. Bugüne kadar yanlış yaptığımız şeyleri açıklayan Karatay, açıklamalarıyla oldukça şaşırttı. Prof. Dr. Canan Karatay; “Sağlıklı olmak için suyun yanında vücuda yeterli hayvansal yağ, protein gidecek. O zaman hastalanmıyoruz. Hastalanmış olsak bile yavaş yavaş hastalıklarımızdan kurtuluyoruz. Yeterli miktarda su için ama bu su sağlıklı su olmalı. Sağlıklı su dediğimiz bildiğiniz alınan şişedeki su değil. Nedir o, yüzde 60 ila 80 arasındaki tuzlu su. Bu oran da yaşa gör değişir. Saf su değil, tuzlu su için” ifadelerini kullandı.

“Hücreleri toparlıyor”

Prof. Dr. Canan Karatay, açıklamalarının devamında; “ İçi tuz dolu olacak. Dengeli, içi minerallerle dolu su için çünkü bu, vücutta tüm işlevleri görecek. Göz görecek, sinir sitemini rahatlatacak. Aklınıza ne gelirse. İçi mineral dolu tuzlu su olması tüm hücrelerimize yararlı. Onun dışında da yüzde 20 oranında hayvansal protein, bunun yanında da yüzde 19,9 oranında hayvansal yağ olacak. Bunlar dengeli vücuda arz edildiği zaman hücrelerin toparlandığı görülecek” dedi.

Tuzlu suyun faydaları nelerdir?

Tuzlu su, sinir sitemine yararlı önemli mineraller içerdiği için düzenli olarak tüketildiğinde duygusal durumu normalleştirip, uykusuzluğa engel olmaya da yardımcı olur. Soğuk algınlığı ve gripte akciğerlerde, sinüslerde mukusa katkı sağlar. Cildi tazeler, kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur ve vücuttaki normal sıvı seviyesinin korunmasını sağlar. Bağırsaklar için doğal antibiyotik görevi görür ve sindirim sürecini hızlandırır.

SONRAKİ HABER