Arda Güler neden acile kaldırıldı? Genç futbolcunun durumu nasıl?

Fenerbahçeli genç ve yetenekli futbolcu Arda Güler, hastalığı nedeniyle Ümit Milli Takım kadrosundan çıkartıldı. Arda Güler'in durumu nasıl?

Arda Güler neden acile kaldırıldı? Genç futbolcunun durumu nasıl?

Fenerbahçe'de forma giyen yetenekli ve genç futbolcu Arda Güler, hastalığı nedeniyle tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada Ümit Milli Takım kadrosunda değişikliğe gidildiği belirtildi. Arda Güler'in karşılaşmada yer alamayacağını bildiren TFF, resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı duyuruyla birlikte kamuoyunu bilgilendirdi. TFF tarafından yapılan duyuruda;

Arda Güler Neden Acile Kaldırıldı?

"Gürcistan ile İstanbul'da oynayacağı özel maçın hazırlıkları kapsamında TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde çalışmalarını sürdüren Ümit Milli Takımımızda Arda Güler, 25 Eylül 2022 tarihinde gece başlayan karın ağrısı, bulantı ve kusma yakınmaları nedeniyle acil koşullarda Acıbadem Altunizade Hastanesi'ne götürülmüş, burada yapılan tetkikler ve tıbbi değerlendirme sonucunda "viral gastroenterit" tanısıyla tedavisine başlanmıştır.

Önerilen tedavi çerçevesinde üç gün süre ile istirahat ve destekleyici tıbbi uygulamalar planlanarak Ümit Milli Takımımızın Gürcistan ile oynayacağı özel maçın aday kadrosundan çıkarılmıştır." ifadeleri yazılı olarak kullanıldı. 

Arda Güler neden acile kaldırıldı? Genç futbolcunun durumu nasıl?

Arda Güler'in Durumu Nasıl?

TFF tarafından yapılan açıklamaya göre futbolcunun durumu şuan için iyi durumda. Hastanede tedavisine üç gün devam edilecek Arda Güler'in yapılan tahlil ve tetkikler sonucunda hastalığının geçip geçmeyeceği de belli olacak. Önümüzdeki maç forma giyemeyecek olan Arda Güler'in diğer maçlara da yetişip yetişmeyeceği merak ediliyor.

SONRAKİ HABER