A Milli Takım Fareo Adaları mağlubiyeti sonrası Kuntz'dan istifa açıklaması

Türkiye'de dün akşam UEFA Uluslar Ligi grup son karşılaşmasında lider Türkiye deplasmanda Fareo Adaları'na 2-1 mağlup oldu. Karşılaşma sonrası milyonlar istifa açıklaması beklerken Kuntz'dan şaşırtıcı ifadeler geldi. A Milli Takım Fareo Adaları mağlubiyeti sonrası Kuntz'dan istifa açıklaması

A Milli Takım Fareo Adaları mağlubiyeti sonrası Kuntz'dan istifa açıklaması

A Milli Takım Fareo Adaları mağlubiyeti sonrası Kuntz'dan istifa açıklaması - Türkiye'de dün akşam UEFA Uluslar Ligi grup son karşılaşmasında lider Türkiye deplasmanda Fareo Adaları'na 2-1 mağlup oldu. Karşılaşma sonrası milyonlar istifa açıklaması beklerken Kuntz'dan şaşırtıcı ifadeler geldi. Bir süredir A Milli Takım teknik direktörlüğünde yer alan Kuntz için görevden ayrılma çağrıları yapılırken geçtiğimiz hafta Lüksemburg ile 3-3'lük beraberlik ve bu hafta ise Fareo Adaları'ndan 2-1 mağlup olan Türkiye'de gözler Alman hocaya çevrilmişti. İşte karşılaşma sonrası yaptığı açıklamalar..

ELEŞTİRİLERİ HAKLI BULUYORUM

A Milli Takım Fareo Adaları mağlubiyeti sonrası Kuntz'dan istifa açıklaması

"Eleştirileri haklı buluyorum ama oyuncularımı, takımımı suçlayacak değilim. Bizim kadar güçlü olmayan, daha çok mücadele eden bir takım vardı karşımızda. Daha önce yumruk yemiştik, bu sefer nakavt durumu var. Gerçekten acıtıyor."

 

"Biz buradan daha güçlü şekilde ayağa kalkacağız. Bahane üretmemek lazım ama hiçbir milli takım, 10-11 en kaliteli oyuncusunu kaybederse, onun yerine oyuncular koyması zor oluyor. Takvim belli, keşke daha fazla bir araya gelebilsek."

"Şu anda teknik direktör değişikliğinden söz etmek çok kolay. Gerçeklerle yüzleşmemiz lazım. Hocayı değiştirerek realiteyi değiştirmek kolay değil. Türk Milli Takımı'nın şu anki durumu bu. Ben asla vazgeçmeyeceğim. Bu durum beni daha fazla motive etti."

"Hem Lüksemburg hem Faroe maçlarında hep rakipten daha az koştuk. Her iki maçta da daha az ikili mücadele kazandık. Bunlar futbolun temel unsurları. Eski zamanda da, modern futbolda da böyle. Bu noktalarda başarılı olamazsanız toplamda da başarılı olamıyorsunuz. Kamuoyu önünde oyuncularımı eleştirmek istemiyorum. Koşullar dedik. Yağmur, rüzgar. Bugünün koşulları itibarıyla değerlendirdiğimizde, Türk Milli Takımı'nın gerçeği ve kalite anlamında durumu bu."

İSTİFA DÜŞÜNMÜYORUM

"Spekülasyonları bilmiyorum 1 aydır süren. 4 galibiyet almıştık. Dört galibiyetten sonra tatmin edici olmayan ne vardı da bu haberler çıktı anlamıyorum. Sabırsızlık hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Play-offları geçip Dünya Kupası'na gitmek istiyorduk ama başaramadık. İkinci hedef ise B Ligi'ne çıkmaktı. Bunu başardık. Ben şu aşamada %1 bile istifa düşünmüyorum. Şu anda daha fazla motive olmuş durumdayım."

SONRAKİ HABER