69 Milyonu aşkın internet abonesi için duyuru yapıldı! O tarihe kadar yenilenmezse zamlı ödenecek

Ev, işyeri, dükkan ve birçok alanda internet kullanan aboneler için firmalardan zam açıklaması yapıldı.

69 Milyonu aşkın internet abonesi için duyuru yapıldı! O tarihe kadar yenilenmezse zamlı ödenecek

Ev, işyeri, dükkan ve birçok alanda internet kullanan aboneler için firmalardan zam açıklaması yapıldı. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık hemen hemen her evde bulunan internet aboneliklerine bilindiği üzere önceki aylarda zam gelmişti. Türk Telekom ve sonrasında Superonline kullanıcıları için yapılan zamlar vatandaşları zorlu ekonomik koşullar karşısında çaresiz bıraktı.

İnternet aboneliği bulunan kişilerin taahhüt sözleşmesi sona ermeden aboneliklerini yenilemeleri gerekiyor. İnternet aboneliklerini yenilemeyen kişiler süreleri kaçırmaları durumunda ise internet kullanımlarına göre zamlı ödeme yapmak zorunda kalacak. 

Türkiye'de yeni yıl ile birlikte aboneliklerde taahhüt süresi 24 aydan 12 aya indirilmişti. Telefon şirketleri tarafından yapılan bu güncellemeler hayata geçerken internet şirketleri de artık yeni anlaşmaları bu tutarlar üzerinden gerçekleştiriyor. 

Evinde Modemi Olanlar Dikkat!

Zam açıklamalarının gelmesinin ardından abone sahipleri taahhüt sürelerine dikkat etmeleri gerekiyor. İnternet sağlayıcı şirketiniz telefonunuzu arayabilir. Aramalara cevap vermeniz sizin yararınıza olacak. Çoğu insan telefonlara bakmayı reddederken önemli bilgileri kaçırıyor. Türk Telekom ve Superonline tarafından açıklanan zamlı liste sonrası kişiler faturalarının yüksek gelmeleri durumunda müşteri hizmetlerini arayarak kontrol sağlamaları gerekir.

1 Aralık'ta 75 TL Zam

Türk Telekom tarafından gelen açıklamada 1 Aralık itibariyle zammın geçerli olacağı bildirildi.

"1 Aralık 2022 tarihinden itibaren ile geçerli olmak üzere internet paket ücretleri, tek seferlik tarife ücretleri ve Statik IP paket ücretlerinde fiyat düzenlemesi yapılacaktır.

Kampanyalara katılım sağlamış, taahhütleri devam eden müşterilerimiz ve 1 Aralık 2022’ye kadar kampanyalara katılım yoluyla Türk Telekom abonesi olacak müşterilerimiz taahhütleri süresince internet paket ve Statik Ip paket fiyat değişikliğinden etkilenmeyecektir. Taahhüt süresi bitiminden sonra müşterilerimizin mevcut paketleri güncel tarife ücreti üzerinden ücretlendirilecektir."

İnternet şirketlerinin zamlı listelerini müşterilerine bilgilendirmesi gerekiyor. Taahhüt sürenizi kontrol edin yüksek faturalar karşısında mağdur olmayın.

SONRAKİ HABER