Lise öğrencisi kızın intihar sebebi okul müdürü mü?

Lise öğrencisi M.Ş okul bahçesinde erkek sınıf arkadaşı ile oturduğu için okul müdürü tarafından okuldan atılmakla tehdit edildi....

Öğretmenler 17.11.2016, 17:22 17.11.2016, 18:26
Lise öğrencisi kızın intihar sebebi okul müdürü mü?

Nevşehir’de bulunan Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi’nde, okul bahçesinde bulunan bankta erkek sınıf arkadaşıyla oturduğu için müdür tarafından okuldan atılmakla tehdit edilen liseli genç kız intihar etti.

AKP iktidarının 14 yılda okullarda uyguladığı gerici baskı ve uygulamalar gençlerin, çocukların hayatını karartmaya devam ediyor. Okullarda yaşanan “Mini etek giyen kız öğrenciler tacizi hak ediyor”, ve “Taytlı kızların bacak aralarına bakınca şehvet duyuyorum” skandallarının ardından bugün gelen kötü bir haber, eğitim sistemindeki karanlığın ulaştığı boyutu gözler önüne seriyor.

Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi spor bölümünde öğrenim gören 17 yaşında ki 12.sınıf öğrencisi M.Ş, hafta sonunda okul pansiyonunun bahçesinde sınıf arkadaşıyla otururken pansiyonda görevli öğretmenleri tarafından görüldü. Her iki öğrenci hakkında tutanak tutan öğretmenler durumu okul idaresine bildirdi. Okul Müdürü Savaş Şimşek ise her iki öğrenciyi odasına çağırarak kendilerini okuldan atacağını ve "bankta birlikte oturduklarını" ailelerine bildireceğini söyledi.

Bunun ardından bunalıma giren ve Nevşehir'e ailesinin yanına gelen M.Ş, tekrar ailesi ile birlikte Aksaray'a dönerken hareket halindeki araçtan atlayarak intihar etmek istedi. Ağır yaralanan genç kıza ilk müdahale olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından yapıldı. M.Ş daha sonra Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken buradaki 4 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

"KIZLARINIZI OKUTUN DİYORDUNUZ OKUTUYORDUM, ŞİMDİ BUNUN HESABINI KİM VERECEK?."

Nevşehir Devlet Hastanesinde bulunan M.Ş'nin babası H.Ş ise acı haberin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Acılı baba, "Sayın Cumhurbaşkanım kızlarınızı okutun diyordunuz okutuyordum kızlarımı. Benim kızım öğretmen kurbanı oldu. Şimdi bunun hesabını kim verecek? diye ağladı. İHA’da yer alan habere göre M.Ş'nin okul arkadaşları ise acı haberi alır almaz Nevşehir Devlet Hastanesine gelerek gözyaşı döktü.

M.Ş'nin cenazesinin yarın Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi. (ilerihaber)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@