MEB'in 6 binin üzerinde personel alımı için beklenen an geldi! Sonuçlar belli oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesinin ardından başlayan Milli Eğitim Bakanlığı'na 6 binin üzerinde personel alımı süreci, gece yarısı tamamlandı. Bakanlık fizyoterapist, aşçı ve aşçı yardımcısı yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

Kamu Haberleri 14.11.2021 - 08:54 14.11.2021 - 08:56 Ali Parim

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 360 fizyoterapist, 5.878 de aşçı ve aşçı yardımcısı alımı için binlerce adayın beklediği an geldi. Bakanlık, başvuran adaylar arasından merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edeceği personelleri seçti .

MEB'in resmi sosyal medya hesabından dün gece yarısı bir duyuru yapılarak, fizyoterapist ve destek personeli pozisyonuna yerleştirme sonuçlarının belli olduğu bildirildi. Duyuruda merkez ve taşra teşkilatlarına 260 fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli yerleştirme sonuçlarına Bakanlığın resmi sitesinden ulaşılabileceği belirtildi.

MÜJDEYİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na 6 binin üzerinde personel alımı yapılacağını ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdelemişti. Erdoğan,"Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için personel sayısını artırma kararı aldık. Pansiyonlarımıza 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacaktır. Hayırlı uğurlu olsun." demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından takvim belirlenmiş ve 25 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında başvurular e-Devlet - Milli Eğitim Bakanlığı -Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı internet adreslerinden kabul edilmişti. Sonuçların ise 12 Kasım 2021 tarihinde duyurulacağı bildirilmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@