Uygulamalarıyla Fark Yaratan İlçe Milli Eğitim Müdürü: Hasan Acu

Kalıplaşmış, alışılagelmiş idareci portföyünün dışında olan ,deyim yerindeyse ezber bozan genç dinamik bir müdürü görmezden gelmek olamazdı…

Öğretmenler 13.11.2017, 19:00 13.11.2017, 19:02
Uygulamalarıyla Fark Yaratan İlçe Milli Eğitim Müdürü: Hasan Acu

KamuGundemi.com ÖZEL HABER - Ordu ili Altınordu  İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu ; göreve geldiği andan  itibaren  hantal bürokratik yapıya inat, mesai kavramının sınırlarını hiçe sayarak, işini aşkla yapması   nedeniyle  eğitim camiası adına büyük bir şanstır.

“Bende ki ; eğitim ve eğitime olan hizmet aşkını bitmeyen bir sevda olarak tanımlayabilirim” diye vurgulayan Hasan ACU’yu  ve yaptıklarını biraz yakından inceleyelim…

Bireysel olarak çalışkanlığı , iş disiplini ve ekip çalışmasına  inanç ve bağlılığı  ile tanınan Acu  ;  her sabah 06:30  da kurumunun başında olup sosyal medya hesaplarından da “ Sabahı kazanan günü kazanır” diyerek  adeta tüm personeline yapacak çok işleri olduğunu kibar bir dille hatırlatmayı da ihmal etmiyor.

Kahvaltılarını  çoğunlukla,  denetim ve katkısı sayesinde restoranları aratmayacak pansiyonlarda  öğrencilerle dertleşerek yapan,her kademedeki öğrencilerin sesine kulak veren, kurumlardaki hizmetliden müdürüne kadar herkesin kendisiyle rahat  iletişim kurabilmesini sağlayacak samimiyeti  gösteren bir profil çizmektedir.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra oluşan milli birlik ve beraberlik ruhuna katkı sağlamak adına  eğitim sistemimizin tüm sac ayaklarına karşı eşit adil ve yapıcı tutumuyla da gerek  çalışan personelin gerek  öğrencilerin gerekse de velilerin gönlünde taht kurmuştur.Özel cep telefonu numarasını da herkesle paylaşarak ; en ufak istek ya da sorunlarınızda bana ulaşabilirsiniz mesajı vermektedir.Makam odasının kapılarının hiç kapalı olmaması alışılagelmiş bir durum olmamakla birlikte görenlerin beğenisiyle karşılık bulmaktadır.

Zamanın getirileri ve zorunluluklarına karşı  açık olan, öğrencileri anlamak adına  en az onlar kadar müdürlüğünün sosyal hesaplarını aktif tutan, müdürlüğün tüm çalışma ve  projelerinde yararlanmak  üzere her kesimin  fikrine önem veren ACU; “ devlet  için yapılan her  işin kutsal olduğuna inanıyorum” söylemiyle de kararlılığını göstermektedir.

Genç ve başarılı müdür aynı zamanda bir çok Avrupa Birliği projesini kendi kaleme alarak uluslar arası bazdaki çalışmalara da ne kadar  aktif katıldığını göstermektedir.

Altınordu  ilçesini eğitimde marka  şehir yapma hedefiyle yol alan müdür; ilçesinin katıldığı  ulusal ve uluslar arası yarışmalarda Türkiye birinciliği ve dünya  üçüncülüklerinin elde edilmesinde büyük emeği ve katkısı olmuştur.Bunun yanı sıra  sanata ve spora katkı sağlayabilmek  için, öğrencilerine bu yönde destek olabilecek 300 e yakın kaynak ya da bağışçı bularak sözde değil özde katkının da sağlanmasını olanak tanımıştır.

Bu tarz başarılı  ilçe  milli eğitim müdürlerimizin sayıca artması ;geleceğimiz olan çocuklarımız için oldukça  önem arz etmektedir.Bu bağlamda tek gayesi eğitim olan Altınordu İlçme Milli Eğitim Müdürü Hasun ACU’yu  çalışmalarından dolayı tebrik eder kendisini de takip edeceğimizi belirtmek isteriz.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (2)
Ordulu 3 yıl önce
Aynen yiğidi ölfür Hakkı'nı yeme demişler ama yiyemezsiniz zaten. Neden çünkü çalışanı iyilik yapanı vatanını milletini seveni iyi insanı insanlar görüyorsa mutlak adalet sahibi görmüyor mu tabiki görüyor ve yollarını açıyor. Müdür kaynağın sesini dinliyor tedbir alıyor. Yönetmek liderlik böyle bir şey değil mi. Ama bazı ilçelerde müdürler kollarına saat takmışlar tam sekizde orada tam beşte dışarda oluyor. Bir de başka ilçede oturarak tamamen kulaklarını tıkayarak ilçeyi terkediyorlar aman bitişi bize bir şey der diye korkuyorlar. Hasan müdür birde sendika Başkan'ının kötülük ve haksızlıklarına maruz kalıyor. Ben yaptım oldu diyenler saldırıyor. Allah kolaylık versin. Bugün bir toplantı vardı ne dendi herkes haddini bilecek dendi. Bence bu öğütler dinlenmelidir
Mehmet Altunkaya 3 yıl önce
Yiğidi öldür hakkını yeme. Adam çalışıyor kardeşim. Sendika başkanı da kendi başarısızlığını ve basına sızan sıkıntılarını unutturmak için hem bu müdürü hem de İl müdürünü yemeye çalışıyor. Yazık.Tüm ilçe müdürleri bu adam gibi çalışsa Türkiyede eğitim sorunu kalmaz. Ama ne yazıkki iyiler yaşatılmıyor bu ülkede.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@