Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi başvuruları başladı

Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi başvuruları 15 Ocak 2018 tarihinde başladı. Eğitici Eğitimi Öğretmen Başvurusu ve Eğitici Eğitimi Akademisyen Havuzu Girişi ekranı açıldı.

Öğretmenler 17.01.2018, 20:38
Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi başvuruları başladı

MEB Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi başvuruları başladı

Eğitici Eğitimi Öğretmen Başvurusu ve Eğitici Eğitimi Akademisyen Havuzu Girişleri 15.01.2018 tarihi ile 09.03.2018 tarihleri arasında https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?919 adresi üzerinden Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi kapsamında yapılabilecek. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamada “Öğretmenlerimizle 2023’e” projesi başvurularının başladığı duyurusu yayınlandı.

ÖĞRETMENLERİMİZLE 2023 PROJESİ

Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi nedir? Öğretmenlerin mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, yayımlanan öğretim programlarının etkili ve verimli bir şekilde aktarımını sağlayabilmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilmek istenen projedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada proje kapsamında öğretmenlerin;

Bilgilerini tazeleyebilmeleri, Becerilerini geliştirmeleri, Tutum ve davranışlarıyla rol model olabilmeleri hedeflenmekte olup Öğretmen Strateji Belgesi ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri kapsamında proje içerisinde;

Tanışma (buz kırma) etkinliklerini,
Öğretim programında dikkat edilmesi gereken noktaları,
Örnek ders sunumlarını,
Örnek ders içi etkinliklerini ( Nasıl hazırlanır? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler? vb.), yer aldığı çalışmalar yapılacaktır. Kazanımlar ile etkinliklerin ilişkilendirilmesini ve ölçme değerlendirme sürecini kapsayan eğitim içerikleri hazırlanmış olup hazırlanan eğitim içerikleri Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi başvurusu yapan öğretmenlere en etkili şekilde aktarılması amacıyla eğitici eğitimleri gerçekleştirilecektir.

DİĞER ÖĞRETMENLERE AKTARACAKLAR

Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi kapsamında düzenlenecek eğitici eğitimlere katılacak öğretmenler, hazırlanan eğitim içeriklerini aktif öğrenme anlayışı çerçevesinde görev yaptıkları illerdeki diğer öğretmenlere aktaracaklar. Eğitici eğitimlere öğretmenler ve akademisyenler başvuru yapabilecekler.

Başvuru Ekranı: https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?919

640 ÖĞRETMENE EĞİTİM VERİLDİ

Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi Eğitici Eğitimi Kursu 17-23 Aralık 2017 tarihleri arasında Erzurum Aziziye Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve ASO’da gerçekleştirildiği belirtildi.  14 ilden 20 branşta 640 öğretmen bu kursu alırken “Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi” kapsamında gerçekleştirilen eğitici eğitimi kurslarının açılışı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş tarafından yapıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@