Milli Eğitim Müdürlerine çok yerinde bir uyarı

Malumunuz öğretmen açığımız hala kapatılamadı. Açık olan kadrolar ücretli öğretmen görevlendirmesi ile kapatılmaya çalışılıyor. Ancak işi öyle bir noktaya getirdiler ki....

Öğretmenler 24.09.2017, 12:22
Milli Eğitim Müdürlerine çok yerinde bir uyarı

KamuGundemi.com Özel Haber - Ücretli öğretmen görevlendirilmesinde iş öyle bir noktaya geldi ki, herhangi bir ön lisans mezunu alıp sınıfa öğretmen diye sokuyorlar. Akıl alır gibi değil. Bir kere bu kişiler öğretmen değil. Çocuklarımızın geleceğiyle oynamasının kimsenin hakkı olmadığını düşünüyoruz.

Bakın bununla ilgili ülkemizin çeşitli yerlerinde yapılan görevlendirmelere neden bu kadar kızgın olduğumuzu anlayacaksınız...

Yine Lider Eğitimci Yazarlar Derneği Genel Başkanı Sedat Değer'de sosyal medya hesabından bu konuda Milli Eğitim Müdürlerine seslenerek şöyle dedi:

Milli Eğitim Müdürleri! Ücretli Öğretmenlik, alanı olmayanlara para kazandırmak değil! Öğretmen öğrenci ve ülkemizin hakkına girmeyin...

Peki neden böyle oluyor? Çok açık. MEB her ne kadar öğretmen sayısını açıklasada, açıklanan rakamlar ücretli öğretmen görevlendirmesine bakıldığında dahi birbiriyle hiç örtüşmüyor. Bu kadar çok açık varken de ücretli öğretmenlik yapmak isteyen (biraz da torpilli) binlerce kişi ortaya çıkıyor.

Hemen belirtelim ki gerçekten öğretmen olanlar için ücretli öğretmenlik kavramı bize göre ücretli kölelikle eş değer. Derhal sona erdirilmesi gereken bir durumdur.

Mesleği öğretmen olmayanlar içinse artık bir geçim kaynağı olarak anlaşılıyor.

Öyle ki bizlere iletilenlerden anladığımız, Yüksek yerlerde tanıdığı olan A kişisi, görevlendirileceği okula bile kendisi karar veriyor, hatta istediği yer olmayınca da sözüm ona öğretmenlik yapacak şahıs bir güzel herkesi tehdit edip gidiyor.

TEOG konusunda ağzından çıkanların hemen yapıldığı Sayın Cumhurbaşkanından, Ücretli öğretmenlik uygulamasında da "kaldırılması lazım" sözünü dört gözle bekliyoruz.

Ücretli öğretmenler yerine, halen devlet memuru olan memuröğretmenler atanabilir, Eğitim Fakültelerinin son sınıflarında olan öğretmen adayları görevlendirilebilir. Öneriler de çoğaltılabilir.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (1)
acil bit atama şart 3 yıl önce
2017 puaniyla acil bir atama şart. Bu konuda lütfen atama bekleyen bizleri destekleyiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@