MEB Yabancı Dil Portalı yds.eba.gov.tr'yi hizmete sundu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen EBA (Eğitim Bilişim Ağı), bilişim teknolojisi donanımlarını kullanmak amacıyla etkin materyaller kullanarak Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanan sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş doğru e-içerikleri bulabileceğiniz sosyal eğitim platformuna yabancı dil portalı eklendi.

Öğretmenler 26.08.2017, 22:47
MEB Yabancı Dil Portalı yds.eba.gov.tr'yi hizmete sundu

Degerli Ogretmenler,Yeni yabanci dil portalimiz http://yds.eba.gov.tr adresinden sizlerin ve ogrencilerimizin kullanimina sunulmustur.

Ders Kategorileri

İngilizce Dersi İnteraktif İçerikler

Sınıf Bazlı E-İçerikler (9)

Hikaye Kitapları (2)

Almanca Dersi İnteraktif İçerikler

Sınıf Bazlı İçerikler (6)

Hikaye Kitapları (2)


YEGITEK 

Eğitim Bilişim Ağı'nın amacı nedir?

Bu platformun amacı; okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktır. EBA, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve doğru e-içerikler sunmak için oluşturulup geliştirilmeye devam etmektedir.
MEB ve içeriklerini paylaşmaya gönüllü eğitim firmaları tarafından hazırlanan pek çok dijital kaynak EBA’da yayınlanırken öğretmen ve öğrenciler de ürettikleri içerikleri sunma imkanı bulabileceklerdir. Böylece bir kaynak havuzu oluşturulmuş ve öğrenmeye hevesli herkesin kullanımına sunulmuş olacaktır.
Bu da eğitimin kapılarını bütün insanlara açıp dört duvar dışında da gerçekleştirilmesine zemin sağlayacaktır. Yani eğitim hayatın ayrılmaz bir parçası olacaktır. Öğrencilerin ezberci zihniyetten kurtularak kendi başına karar verebilen ve kendi kendine öğrenebilen bireyler olmasını sağlayacaktır.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@