MEB'in e-mufredat işkencesi

KamuGundemi.com - Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2.dönem tüm okullarda kullanacağını duyurduğu sistemle ilgili gelen maillerden anlıyoruz ki; MEB resmen personeline işkence ediyor. Şöyle ki:

Öğretmenler 01.02.2018, 20:28 10.06.2018, 18:17
MEB'in e-mufredat işkencesi

KamuGundemi.com - Bakanlığın halen pilot olarak uyguladığı e-mufredat.meb.gov.tr adresindeki işlemleri gerçekleştirmek neredeyse imkansız durumda deniyor. Sistemin çöktüğü de gelen haberler arasında. Kullanıcı arayüzünün de oldukça kullanışsız olduğu belirtilen iletilerde, MEB'in en güçlü alt yapısı bile karne dönemlerinde cevap veremiyorken, bu sitenin hele hele bu yapısıyla nasıl kullanıcılara hizmet vereceği de merak edilen sorular arasında. 

Şöyle bir derleme yaparsak;

1. Sistem ya hiç açılmıyor ya da çok geç açılıyor. 

2. Sistemin arayüzü gerçekten çok kullanışsız.

3. Eğitimleri dahi tam bitmeden tüm öğretmenlerden burayı kullanmasını istemek ne kadar doğru?

4. Kimin ne yapacağı belli değil

5. Bu sistemi tüm öğretmenler kullanmaya başladığında tamamen kilitleneceği belirtiliyor. (Biz de az önce kontrol ettik, hiç açılmıyor)

Milli Eğitim Bakanlığı neden her işini hazırlıksız yapmak zorunda? Belli ki iyi birşeyler yapılmak isteniyor ama hazırlıksız ve kervan yolda dizilir mantığıyla hareket edilince sonuç MEB, öğretmenine bilinçli olarak işkence ediyor gibi algılanıyor.. Ne diyelim ikinci dönemin açılmasına 3 gün kala, MEB Personeline Allah sabır versin, ya da MEB gerekeni yapıp sistemin uygulanmasını ertelesin...

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (1)
Sema 2 yıl önce
Carsamba aksami zumre baskani olarak toplanti gundemimi olusturdum arkadaslar onayladi ancak bugün mdr yrdimcisi arayip girmedigimi söyledi...tamamen yikildim sinir oldum.hic anlam veremedim...kontrol edeyim fotosunu cekip atayim dedim acilmiyoorr....
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@