MEB'de bir YD kararı daha

Bu kez bakın neyle ilgili...

Öğretmenler 30.03.2018, 10:20
MEB'de bir YD kararı daha

MEB'den il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda şunlar belirtildi:

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilgi (b) yazısının ekinde alınan davacı tarafından Bakanlığımız aleyhine ilgi (a) Yönetmeliğin bazı maddelerine yönelik açılan idari davada Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunca verilen 27/12/2017 tarihli ve Y.D. itiraz No:2017/1218  sayılı, itirazının kısmen kabulü, kısmen reddi kararı 09/03/2018 tarihinde Bakanlığımıza tebliğ edilmiştir.

Söz konusu ilgi (a) Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde yer alan "Gönüllü" tanımındaki "kişi" ibaresi ile "EK-8 Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesi"nde "millî bayramlara ve bu bayramların kutlanmasına ilişkin usul ve esaslara ilgi (a) Yönetmelikte yer verilmemesine dair eksik düzenleme yönünden"  yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir. 

Bu kapsamda yürütmenin durdurulması kararı verilen söz konusu maddeler de dâhil ilgi (a) Yönetmelikte düzenleme ve güncelemelere  gidilecektir.

Bu nedenle, ilgi (a) Yönetmelikte yapılacak değişikliklere kadar ekte yer alan yürütmenin durdurulması hakkındaki yargı kararının belirtilen gerekçeler dikkate alınarak yerine getirilmesi hususunda,

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

ydkarari.rar

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@