İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi o öğretmenlere ceza yağdırdı

İzmir’den katılan yaklaşık 2 bin Milli Eğitim Bakanlığı personeli hakkında soruşturma açılmış, açılan soruşturma kapsamında “kesin ihraç” istemi ile hazırlanan dosyalar Ankara’ya gönderilmişti.

Öğretmenler 06.10.2017, 23:00
İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi o öğretmenlere ceza yağdırdı

İzmir Serbest Fırka Gazetesi - 2014 yılında yaşanan Kobani eylemlerine İzmir’den katılan yaklaşık 2 bin Milli Eğitim Bakanlığı personeli hakkında soruşturma açılmış, açılan soruşturma kapsamında “kesin ihraç” istemi ile hazırlanan dosyalar Ankara’ya gönderilmişti.

Bakanlık yetkilileri inceledikleri dosyaları ‘değerlendirilmemesi’ yönünde bir karar alarak tekrar illere geri gönderdi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi aldığı kararla eylemlere katılan Milli Eğitim personeline ‘kademe ilerleme’ cezası verdi.

Ömer Yahşi Kimdir?

1977 yılında Erzincan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı.2002 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı. 2012 yılında Adalet bölümünü, 2014 yılında Kamu Yönetimi bölümünü, 2015 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünü bitirdi. Halen Uluslararası İlişkiler Bölümünde 3. Sınıfa devam etmektedir.

Mesleki kariyerine öğretmen olarak başlayan Ömer YAHŞİ, sırası ile müdür yardımcısı, kurucu müdür, müdür,şube müdürlüğü ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü görevlerini yürüttü. Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütmekte iken İzmir İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi.

Halen Marmara Üniversitesi ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde doktora yapan Ömer Yahşi, İngilizce ve Arapça bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (1)
Devlete Zarar 3 yıl önce
Binlerce mahkeme açılacak, bütün cezalar ipta edilecek.Devletin cebinden 2 milyon TL para çıkacak.Sırf birilerinin gözüne girmek için hukuksuzca işler yapacaksınız bunun adı da vatanseverlik olacak.
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@