İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Değişiyor

MEB, İstanbul'da Önemli Bir Hamle Yapmaya Hazırlanıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Değişiyor.

Öğretmenler 01.10.2017, 20:45
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Değişiyor

Meb Personel - İstanbul'da önemli bir değişime gidiliyor. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci'nin yerine Ömer Yahşi geliyor. Detaylar haberimizde...

Mebpersonel.com olarak geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde MEB merkez ve taşra teşkilatında önemli bir revizyon yapılacağını belirtmiştik. MEB, bu revizyona İstanbul'dan başlıyor.

Daha önce MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü görevi yapan Ömer Faruk Yelkenci, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olmuştu. İstanbul'a geldiği günden beri şehre uyum sorunu yaşayan Yelkenci, İstanbul'daki eğitim sorunlarına da çözüm bulabilmiş gibi görünmüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının değişmesiyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürünün de değişeceği artık yüksek sesle konuşulmaya başlandı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ise en yakın aday Ömer Yahşi olarak görülüyor.

Ömer Yahşi ilkokuldan üniversiteye kadar tüm eğitimini İstanbul'da aldı. İstanbul'un önemli ve büyük ilçeleri olan Beyoğlu ve Kadıköy ilçe milli eğitim müdürlüğü görevlerini başarıyla yürüttü. Bu başarısı sonrası İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirildi.

İzmir'de de yaptığı çalışmalarıyla ve başarıylarıya kendinden söz ettiren Yahşi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne getirilerek İstanbul'da önemli bir atılım yapılması planlanıyor.

Konuyla ilgili gelişmeleri ilerleyen günlerde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz...

Yorumlar (2)
yakomoz 3 yıl önce
ıspartanin eğirdir ilçesinin 2 yıldır milli eğitim müdürü yok şube müdürleri kafasına göre yönetiyorlar kendi adamlarına ayrıcalık tanıyorlar ısparta vekilleri ne iş yaparlar ilçeye milli eğitim müdürü görevlendirmek çok mu zor vali neden ilgilenmiyor veli gök neyi bekliyor
Okan 2 yıl önce
Özel Merkez Kayaşehir Açı özel öğretim kursunun teog öğrencisi var. Öğretmenlerin bazılarının lisansı iptal olmuş, bazısı öğretmen bile değil, Mühendislik okuyan öğrenciler öğretmenlik yapıyor. Sigortasız işçi çalıştırıyor. Başakşehir ilçe milli eğitimin bu durumdan haberi var. İki yıldır ruhsatsız kursu korumaktalar. Şikayetlerin hepsini geçiştirip kaçak ve usülsüz kurs kollamaktadır. Kanunlar adamına göre uygu***maktadır. Başakşehir İlçe milli eğitimdeki devlet memurları görevi kötüye kul***maktadır.
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@