Her şeyi Müsteşar Tekin biliyor O’na göre herkes cahil!

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in twitter'dan yaptığı son iki açıklama bu yorumların yapılmasına neden oldu? Peki Tekin'in anladığı ama okuyan herkesin yanlış anladığı şeyler ne?

Öğretmenler 28.02.2018, 20:56 28.02.2018, 21:09
Her şeyi Müsteşar Tekin biliyor O’na göre herkes cahil!

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, büyük bir kitle tarafından şaşkınlıkla karşılanan açıklamalarının ilkini TEOG ile ilgili haberlerin ortaya çıkmasıyla yaptı.

Tekin, yönetmelikte açık açık belirtilmesine rağmen yönetmeliği okuyup yorumlayanlar için art niyetli ve okuduğunu anlamayanlar olarak niteledi.

Akabinde dün basına yansıyan olayda FETÖ'cü olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan ve gözaltındayken ölen öğretmen Gökhan Açıkkolu hakkında çıkan haberler ardından yaptığı açıklamada benzer açıklamalarda bulundu ve "İlgili haberleri yapanlar keşke resmi yazımızı bir hukukçu ile paylaşsalar ve görüş alsalardı. Kuşkusuz iyiniyetli olsalardı bunu yaparlardı." dedi. 

Sayın TEKİN'in bildiği ancak konuyla ilgili haber yapanların bilmediği ve haber yapanların Tekin tarafından cahillikle suçlandğı yazı şu şekilde:

Tekin'in iddia ettiği gibi biz iyiniyetli değil miyiz diye resmi yazıya tekrar bakma gereği duyduk. MEB'in elinde bulunan ilgi yazılara ulaşma şansımız olmadığı için sonuca odaklanılması normaldir diye düşündük ve öğretmen Gökhan Açıkkolu göreve iade edilmişse suçsuzdur diye yorumda bulunduk.

Keşke Müsteşar sağa sola siz cahilsiniz açıklamaları yapmadan önce olayı bir de bizim tarafımızdan değerlendirmeyi düşünseydi.

Bu beklentimizle ilgili MEB'den imkansızı istediğimizin farkındayız.

Çünkü öğretmeni öğrencisine, velisine, müdürüne değerlendirtmeye çalışanların MEB ve Müsteşar Yusuf Tekin olduğunu unuttuk...

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@