Can Kaybı Yaşanmıştı! Marmaris Orman Yangını Nedeni Belli Oldu

Marmaris'te başlayan ve hızla genele yayılan, bir kişinin de ölümüne neden olan orman yangınının nedeni belli oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

29 Temmuz Perşembe günü öğlen saatlerinde başlayan ve hızla ormanlık alanda yayılan yangının nedenine ilişkin ilk bilgiler geldi. Bölgede bulunan iki çocuğun ifadeleri alınırken yangının çocuklardan kaynaklı çıktığı belirlendi. 

ÇOCUKLARIN İFADELERİ PEDAGOG EŞLİĞİNDE ALINDI

Muğla'nın Mrmaris İlçesinde dün öğlen saatlerinde başlayan yangın halen devam ediyor. 1 kişinin yaşamına neden olan orman yangını ilk olarak  İçmeler kara yolu Armutalan Mahallesi Siteler mevkisinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı alanda başladı. Bölgede kuru otların bulunması ve rüzgarın da etkili olması nedeniyle hızla geniş bir alana yayılan yangın kısa sürede büyüdü. Geniş bir alanda etkili olan yangın yerleşim noktalarına da 100 metre kadar yaklaştı. 

Ekipler yangına hem kara hemde hava araçlarıyla müdahale etmeye çalışıyorlar. Yangının başlamasının ardından söndürme çalışmalarına ilk etapta 1 helikopter, 7 arazöz ve su tankerleri ile çok sayıda orman işçisi gönderildi. 

Yangını Çocukların Çıkardığı Öne Sürülmüştü

Yangının başladığı bölgede bulunanlar orman yangının çocuklar tarafından başlatıldığını söylemişlerdi. İddialar üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgede bulunan iki çocuğun ifadesini aldı. pedagog eşliğinde alınan ifadelerde çocukların yangını başlattıkları öğrenildi. Çocuklar ifadelerinde “Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı. Kola şişesine su doldurup söndürmek istedik. Sönmedi. Biz de kaçtık” dedikleri belirtildi. 

Marmaris'te ki yangının dışında Bodrum ve Köyceğiz'de devam eden yangınlara dair ise ekiplerin çalışmaları ve soruşturmaları da devam ediyor. 

HABERİ PAYLAŞ: