Marmara Bölgesi sallandı! Deprem nerede ve kaç şiddetinde oldu? Kandilli ve AFAD açıklaması

Marmara Bölgesi'nde yaşayan sosyal medya kullanıcıları, art arda deprem olduğuna dair paylaşımlar yapmaya başladı. Peki deprem nerede ve kaç şiddetinde oldu? AFAD ve Kandilli açıklama yaptı mı?

Gündem 17.11.2021 - 15:52 17.11.2021 - 16:30 Ali Parim

Son dakika... Marmara Bölgesinde saat 15.40 civarında bir deprem meydana geldi. Depremi hisseden sosyal medya kullanıcıları, art arda paylaşımlar yapmaya başladı. Peki deprem kaç şiddetinde oldu? AFAD ve Kandilli Rasathanesi depreme ilişkin bir açıklama yaptı mı?

KANDİLLİ RASATHANESİ VE AFAD'DAN AÇIKLAMA

Depremin şiddetini ve merkez üssünü ilk açıklayan Kandilli Rasathanesi oldu. Buna göre deprem Düzce'de meydana geldi ve şiddeti 5.3 olarak hesaplandı. Derinliği ise 13.3 km olarak açıklandı. 

AFAD'dan yapılan açıklamada ise, "Düzce'de saat 15.40'ta 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz." ifadeleri kullanıldı. 

BAKAN SOYLU: HERHANGİ BİR OLUMSUZ DURUM BULUNMAMAKTADIR

Depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Düzce Valiliği'nden de art arda açıklamalar yapıldı. Bakan Soylu, "Düzce’de, saat 15.40'ta gerçekleşen 5,0 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Gelişmelere göre kamuoyu, Valiliğimiz tarafından bilgilendirilecektir. Düzcemize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun." dedi.

Düzce Valiliği'nden yapılan açıklamada ise "İlimizde 15.40 sıralarında meydana gelen depremden etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Şu ana kadar kurumlarımıza herhangi bir olumsuz durum bildirilmemiştir. Vatandaşlarımızı bir süre soğukkanlı ve tedbirli olmaya davet ediyoruz." ifadelerine yer verildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@