Mansur Yavaş mı, Ekrem İmamoğlu mu? Kılıçdaroğlu tartışmayı bitirdi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili tartışmayı sonlandıran bir açıklama geldi.

Gündem 06.11.2021 - 13:33 06.11.2021 - 13:33 Mustafa Çokyaşar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak kamuoyunda ve anketlerde sıkça isimleri geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Karar TV'de gazeteci Taha Akyol ile Elif Çakır'ın konuğu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş için "Belediye başkanları aday olabilir mi? Yoksa görevlerine devam etsin mi?" sorusunu net bir şekilde cevapladı.

Kılıçdaroğlu, bu soruya "Belediye başkanlarımızın görevlerine devam etmelerini istiyorum" cevabını verdi. Bunun nedenini ise belediye meclislerinde CHP'nin çoğunluğunun olmamasının belediye başkanlığını başka bir partiye teslim edildiği anlamına geldiğini, bu nedenle de iki başkanın öncelikle bulundukları kentin güvenini kazanmalarının daha önemli olması olarak açıkladı. Kılıçdaroğlu, "Önlerinde bir zaman dilimi var. O zaman dilimi içinde çalışırlar, deneyim kazanırlar, kendilerini gösterirler. O çerçevede görevlerine devam etmelerini istiyorum." ifadelerine yer verdi.

Adayı açıklamak için daha erken olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Kötü gidişin üstünün örtülmesi için cumhurbaşkanı adaylığının kullanıldığı konusunda liderler arasında bir kanaat var. Ekonomide kötü gidişi nasıl çözeceğimizi millete anlatmalıyız. Genel kanaatimiz bu" diyerek Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu tartışmalarına son noktayı koydu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@