Tüfekle Vurulan Kanadı Kesilen Martıyı Sahiplendi

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, grafiker Ayhan Eyikoçak, yaralı olarak bulduğu, kanadı tedavi edilemeyip, kesilen martıyı sahiplenip, "Canısı" ismini verdi.

Haberler 10.09.2015, 13:32
Tüfekle Vurulan Kanadı Kesilen Martıyı Sahiplendi
Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)- MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, grafiker Ayhan Eyikoçak, yaralı olarak bulduğu, kanadı tedavi edilemeyip, kesilen martıyı sahiplenip, "Canısı" ismini verdi. Martının artık uçamayacağını belirten Eyikoçak, "Bir tavuk gibi yaşacak. Bana çok alıştı, bir an olsun yanımdan ayrılmıyor. Ailemizin bir ferdi oldu" dedi.

Güvercinlik Köyü'nde yaşayan 55 yaşındaki grafiker Ayhan Eyikoçak, 3 hafta önce plajda güneşlenirken önüne bir martı düştü. Eyikoçak, kanadından yaralı olan martıyı Bodrum'daki bir veterinere götürdü. Burada martının sağ kanadından tüfekle vurulduğu belirlendi. Martının kötü durumda olan kanadının kurtarılabilmesi için mikrocerrahi operasyona ihtiyaç olduğunun belirtilmesi üzerine Eyikoçak, hayvanı Ankara'daki özel bir veteriner kliniğine götürdü. Burada veteriner Ümit Gülbastı tarafından yapılan tedavilere rağmen martının iyileşmeyen kanadı kesildi. İki hafta gözetim altında tutulan martı kendisini sahiplenen Eyikocak'a teslim edildi. "Canısı" ismini verdiği martıyı evinde beslemeye başlayan Eyikoçak, "Buradaki balık çiftliklerine yakın yerlerde martılara ateş edildiğini duyuyoruz. Bu martı da balık almak için inişe geçtiğinde ateş açılarak vurulanlardan biri olmalı. Üç hafta önce denize girdiğimiz yerde yaralı olarak önümüze düştü. Ankara'da geçirdiği operasyonlar sonucu hayata tutundu. Bundan sonra uçamayacak, bir tavuk gibi yaşayacak. Bana çok çabuk alıştı bir an olsun yanımdan ayrılmıyor. Ailemizin bir ferdi oldu" dedi.


Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@