Kahkaha Tufanı Düğün Dernek 2 ile devam edecek

Yeni sezonun merakla beklenen “Düğün Dernek 2: Sünnet” filminin oyuncuları Sözcü Pazar’a samimi açıklamalarda bulundu.

Haberler 23.08.2015, 13:30
Kahkaha Tufanı Düğün Dernek 2 ile devam edecek

Yine güldürecekler

Yeni sezonun merakla beklenen “Düğün Dernek 2: Sünnet” filminin oyuncuları Sözcü Pazar’a samimi açıklamalarda bulundu.

Röportaj: Edda SÖNMEZ

İşler Güçler’in sevilen ekibi Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Şinasi Yurtsever ile yeni sinema filmleri Düğün Dernek 2 Sünnet’in Polonezköy’deki setinde bir araya geldim. İki yıllık aradan onra çektikleri ikinci filmleri ‘Düğün Dernek 2 Sünnet’, deyim yerindeyse ortalığı yakıp kavuracak. Ayrıca yeni filmde, Mustafa Keser ve Nükhet Duru gibi sürpriz isimler de var. Polonezköy’deki film setinde buluştuğum başrol oyuncusu Murat Cemcir, her filmden önce Tokat’a annesini görmeye gittiğini söyleyerek, “Geçen filmde seyircilerden kalkıp halay çekenler duymuştuk. Bu filmde de yine aynısının olma ihtimali var. Elimizden geldiğince seyircinin sinemaya akın etme halini görüp, onları çok mutlu etmek için bir film daha  yaptık” dedi.

4 ARALIK’TA VİZYONDA
“Düğün Dernek:2 Sünnet’in başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Ulaş Torun, Şinasi Yurtsever ve Barış Yıldız paylaşıyor. Yönetmenliğini senaryosunu da Selçuk Aydemir’in üstlendiği film 4 Aralık’ta sinemaseverlerle buluşacak. 2013’te 6 milyon 980bin 70 kişilik bir gişesiyle Türk sinema tarihinin en çok izlenen 2. filmi olan Düğün Dernek devamında, bu kez sünnet hikayesine değinilecek.

Çekimler sırasında 3 kilo verdim
Neler söyleyeceksiniz?
Murat Cemcir: Biz çok heyecanlıyız. Birinci filmin üzerine çıkmak için çok çalıştık. Çok içimize sindi. İnşallah seyirci de bizim gibi gülüp eğlenecektir. Öncelikli olarak şöyle bir şey var bütün güzelliğiyle Ayhan Taş yanımızda. Şimdi burada olmasalar da Mustafa Keser ve Nükhet Duru da bize eşlik ettiler. Oyunculukları sürpriz.

Nasıl macera bekliyor bizi? 
MC: Film “Ali Baba’nın Çiftliği” gibi oldu. Letonya, Sivas arasında geçiyor. Oradaki kültür ile buradaki kültür arasındaki farkları görüyoruz. Seyirci sinemaya tekrardan ikincisini izlemek için gidecek rahatlığı ile yaptığımız için çok daha samimi çok daha komik bir film çıktı..

Hikayesi nasıl?
MC: İlkinde evlilik vardı. İkincisinde de o evliliğin meyvesi olan çocuğu, sünnet ettirme çabasındayız. Her zamanki gibi küçücük köy yerinde “Ben torunumu sünnet yaptırmadı dedirtmem” diyor. Ve sonrasında esas hikaye başlıyor.

Hangi sahnede zorlandınız?
MC: Çekimlerde en çok zorlandığım sahne Erzincan’ın Kemaliye İlçesi’nde 95 basamaklı merdivenlerde çekilen sahne. Çekimler sırasında toplam 3 kilo verdim.

Çekimler nasıl geçiyor?
AK: Çekimler altı hafta sürdü. Sivas’ta beş gün çekim yaptık. Kemaliye’ye geçtik. İlk İstanbul’da
başlamıştık. Finali de İstanbul’da yapıyoruz. İkinci film olduğu için karakterleri daha iyi oturtturduk. Seyircinin daha çok nelere güldüğünü çözüp, ona göre ağırlık verdik karakterlere.

Yeni bir şarkı da var galiba?
A.K: Evet, yeni bir şarkı var. Yine ekibin bulduğu bir şarkı çok güzel onu söyleyeceğiz “Entarisi Dım Dım Yar” gibi değil bu daha başka bir şarkı. Sadece eğlence anlamında aynı ama  şarkının uslübü daha farklı. Ayrıca filmde hakikaten Ayhan Taş faktörü var bu filmde..

Makyajınızın yapımı kaç saat sürüyor?

A.K: Makyajım 2 ile 12 saat arasında sürüyor. Saçlarımı film için kazıttım. Murat’ın saçlarında da kaynak var. Seren Serengil’in annesine yapacaklardı kaynağı sonra bana yaptılar.

Enerjisi yüksek bir ekiple sinema yapmak çok güzel
Filmin ikincisi geliyor?
Devrim Yakut:
Valla kendimi çok şanslı hissediyorum bu kadar enerjisi yüksek bir ekiple sinema yapmak komedi yapmak çok güzel. Şöyle söyleyeyim akacak kanalımı buldum gibi hissediyorum kendimi. Komedi üzerinden de bakışları üzerinden de. Çünkü çok modern bir komedi yapıyorlar. Ben de bu işin bir parçası olduğum için teşekkür ediyorum, şükrediyorum.

Mustafa Keser’i nasıl buldunuz?
R.Ö: Bana göre bundan sonra Mustafa Keser müziği bırakıp sinema dünyasına girebilir.

İlk film gayet başarılı oldu. Selçuk Aydemir (senarist ve yönetmen) bu filde çıtayı daha da yükseltti. Hem oyuncuları tanımış olmasıyla beraber ona göre yazdı. İlkine göre daha komik oldu. Ben seyircinin de beğeneceğini düşünüyorum. Zaten birbirimizi tanıyan bir ekibiz. Bu yüzden iyi bir film oldu.

Seyirci sizi niye izlemeli?
Ş.Y: Gülmek ve eğlenmek için izlemeli. Bol kahkaha atmak için. Çünkü özellikle bu dönemde insanların ihtiyacı var. Çok fazla yormadan çok fazla insanları sıkıntıya sokmadan.

Çok keyif aldım 
Nasıl buldunuz filmi? 
2012 Türkiye Güzeli Açelya Samyeli Danoğlu: İşler Güçler benim ilk işimdi. Bana çok şey öğretti. Birlikte olmaktan çok keyif aldığım insanlarla beraber olmak çok güzeldi. Şimdiden söylemek istiyorum, ilkinden daha komik ve eğlenceli bir film izleyenleri bekliyor.

Güzel bir çalışma oldu
Film ne zaman vizyona girecek?
Ayhan Taş: 4 Aralık’ta vizyona girecek. Umarım o gün gülmeye ihtiyacımız olduğu günlerden olmaz, geniş geniş gülebileceğimiz zamanlar olur. Ben aşina olduğum bir ekiple beraberim. Birbirinize vura vura izleyebileceğiniz bir film. Senaryoyu okurken bile gülmekten öldük. Keyifli bir çalışma oldu.

Sözcü

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@