Hürrem Sultan Meryem Uzerli kimdir

Meryem Uzerli'yi Muhteşem Yüzyıl dizisiyle tanıdık ve bu diziyle ünü dünyaya yayıldı. İyi ama Meryem Uzerli kimdir? Hangi dizilerde oynamıştır, hayat hikayesi nasıldır işte tüm bunlara haberimizde yer veriyoruz. Annemin Yarası ve Gecenin Kraliçesi dizisiyle yeniden karşımızda Meryem Uzerli

Haberler 05.03.2016, 11:17 05.03.2016, 11:41
Hürrem Sultan Meryem Uzerli kimdir
Meryem Uzerli'yi Muhteşem Yüzyıl dizisiyle tanıdık ve bu diziyle ünü dünyaya yayıldı. İyi ama Meryem Uzerli kimdir? Hangi dizilerde oynamıştır, hayat hikayesi nasıldır işte tüm bunlara haberimizde yer veriyoruz.

Meryem Sahra Uzerli Kimdir?

 
12 Ağustos 1983 tarihinde, 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve ikinci kızı olarak Almanya Hessen'in Kassel Şehri'nde Türk babadan ve Alman anneden dünyaya gelmiştir. İlerleyen yaşlarında Hamburg'a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese'de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır.

İki ağabeyi ve bir ablası vardır. Oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay‘ın yazdığı, Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı 2011 yılının dizilerinden olan "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Hürrem Sultan rolünü canlandırmıştır.

Uzerli, aynı zamanda Almanya'da birçok dizide ve birçok filmde rol almış bir oyuncudur. Ana dili Almanca olan genç oyuncu, aynı zamanda iyi derecede İngilizce biliyor. Türkçesi ise bugün oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırmış olduğu Hürrem Sultana paralel olacak kadar gelişmiştir.

2011-2013: Muhteşem Yüzyıl

Timur Savcı'nın yapımcılığını üstlendiği ve senaryosunu Meral Okay -ölümünün ardından Yılmaz Şahin- 'ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl adlı diziye bir Hürrem Sultan seçmek için Türkiye'de bütün oyuncu ajansları, bütün tiyatro kurslarından oyuncular seçilerek onlar arasında eleme yapılmıştır. Uzerli, aralarından en uygunu görüldü ve Almanya'dan çağırılarak Hürrem Sultan rolünü üstlendi.

2011 yılında Hürrem Sultan rolü için iki kez en iyi kadın oyuncu, ve bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü'ne layık görülmüştür. 2012 yılında ise Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

2013 yılında Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, tükenmişlik sendromu hastalığına yakalanıp diziden ayrılmıştır.

2012: Elidor
Genç oyuncu, 2012 yılından beri Elidor Türkiye'nin reklam yüzü olmuştur ve birçok Elidor reklamında oynamıştır. Elidor için bir çok şarkı seslendirmiştir ve reklam filminde oynamıştır. Çok beğenilmiş ve takdir görmüştür.

2016: Annemin Yarası ve Gecenin Kraliçesi
Uzerli, 2015 yılının yaz aylarında çekimlerine başlandığı Annemin Yarası adlı sinema filminde Ozan Güven, Okan Yalabık ve Belçim Bilgin Erdoğan ile başrolü paylaşmaktadır. Film, ilk kez 2016 Şubat'ta gösterime girecektir.

03 Prodüksiyon'un yapımcılığını üstelendiği, Taylan Biraderler'in yönetmenliğini yaptığı Gecenin Kraliçesi adlı Türk tv dizinde Selin karakterini üstlenecek olan oyuncu Murat Yıldırım ile başrolü paylaşacaktır. Dizide iki adamın aşkı arasında kalan ve tek derdi oğlunu yetiştirmek olan ve bunu yanı sıra onu çocuğu ile yüzüstü bırakan adamdan intikam almak isteyen bir kadına hayat verecektir. Dizi Ocak 2016'da Star Tv'de başlayacaktır.

Özel Hayatı
10 Şubat 2014'te Lara isimli kızı dünyaya geldi.

meryem uzerli kimdir
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@