Hülya Koçyiğit, Kosova'da görevli Türk askeriyle biraraya geldi

Kosova'da bu yıl 7'ncisi kutlanan 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğu açılışı dolayısıyla Kosova'ya gelen Türk sinemasının ünlü ismi Hülya Koçyiğit, yoğun...

Haberler 18.04.2016, 22:18
Hülya Koçyiğit, Kosova'da görevli Türk askeriyle biraraya geldi
Kosova'da bu yıl 7'ncisi kutlanan 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğu açılışı dolayısıyla Kosova'ya gelen Türk sinemasının ünlü ismi Hülya Koçyiğit, yoğun ilgiyle karşılandı.

Kosova'nın Prizren şehrinde Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğu'nun resim sergisi açılışına katılan Koçyiğit, akşam da Prizren Kültür Evi Salonu'nda hayranlarıyla bir araya geldi. Prizren Kültür Evi Salonu'nda düzenlenen konuşmaya katılan Koçyiğit'i yüzlerce hayranı karşıladı. Tezahüratlar eşliğinde salona giren Koçyiğit çok mutlu olduğunu söyledi. Geceye Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, Fenerbahçe eski başkanlarından Ali Şen, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve çok sayıda davetli katıldı. Gecede açılış konuşmasını yapan Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı'nın her gecen yıl daha da görkemli kutlandığını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Selen Evcit de, Prizren'in şairler şehri olduğunu ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç da, Prizren şehrinin Kosovalı Türkler açısından önemli bir yer olduğunu vurguladı. Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan konuk sanatçı Hülya Koçyiğit de Bengi Muzbeg'in moderatörlüğünde yaptığı konuşmasında, daha önceden Kosova'ya gelmediği için kendini yadırgadığını söyledi.

Hülya Koçyiğit'in filmlerinin afiş sergisi

Konuşmaların ardından Hülya Koçyiğit ve beraberindeki heyet Hülya Koçyiğit'in filmlerinin afişlerinin yer aldığı resim sergisini gezdiler. Koçyiğit'i burada kalabalık hayran kitlesi karşıladı. Hayranlarıyla tek tek fotoğraf çeken ünlü sanatçı, korumalar eşliğinde salona girebildi.

Gelin Filmini Türk askeriyle izledi

Resim sergisi ardından Gelin filmini Kosova'da KFOR Barış Gücü'nde görevli Türk askerlerinin de yer aldığı seyircilerle birlikte izleyen Koçyiğit, burada yaptığı konuşmasında bu filmin kendisinin dünya görüşünü değiştirdiğini söyledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@