Gelinlik ve damatlık yerine bikini ve şort Denizden çıkıp, nikah kıydırdılar

BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi'nde hayatlarını birleştiren Alman beslenme uzmanı Maike Ehrlichmann ile Türk inşaat mühendisi Fırat Cumalı, gelinlik ve damatlık yerine bikini ve şortunu giyip denizde yüzdükten sonra nikah defterini imzaladı....

Haberler 11.07.2016, 11:22
Gelinlik ve damatlık yerine bikini ve şort Denizden çıkıp, nikah kıydırdılar
BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi'nde hayatlarını birleştiren Alman beslenme uzmanı Maike Ehrlichmann ile Türk inşaat mühendisi Fırat Cumalı, gelinlik ve damatlık yerine bikini ve şortunu giyip denizde yüzdükten sonra nikah defterini imzaladı.
Maike Ehrlichmann (37) ile Fırat Cumalı (37) çiftinin nikahı, 9 Temmuz Cumartesi günü Ayvalık'taki Ortunç koyunun Pınar Adası kıyısında kıyıldı. Kayalıkların bir tarafından damadın diğer tarafından gelinin denize girmesiyle başlayan nikah töreni, çiftin denizin ortasında buluşup birlikte kıyıya çıkmasıyla devam etti. Gelinlik ve damatlık yerine bikini ve şort giyen çift, imzalarını atıp, yüzüklerini taktı.18 yıl önce Almanya Göstrow'da gönüllü gençlik kampında tanışan çift; Makedonya, Letonya ve Almanya'da yaşadıktan sonra en özel günlerine ev sahipliği yapması için Ayvalık'ı tercih etti. Deniz kıyısında, çam ağaçları içerisinde gerçekleşen düğün töreninde gelinin babası Klaus Heinrich Martin Ehrlichmann, annesi İngrid Marlis Ursula Ehrlichmann, damadın babası Hasan Cumalı, annesi Songül Afacan ve yakın arkadaşları da hazır bulundu. Denizi çok sevdiklerini dile getiren Fırat Cumalı, "Deniz bizim için doğa ve kendin ile en yakınlaştığın yer demek. Sadece evlilik değil tüm önemli kararları verirken denize yakın olmak insana huzur, güven ve kararlılık duygusu veriyor. Bu yüzden denizle yakın olmayı seçtik. Denizi çok seviyoruz; yüzerek, sörf ve yelken yaparak denizde çok zaman geçiriyoruz. Nikahımızın yüzdükten sonra kıyılması fikri Maike'ye ait. Yaşamımızı da Almanya Hamburg-Türkiye Ayvalık arasında sürdürmeyi planlıyoruz" dedi.Ege'de özellikle Ayvalık'ın insanlar tarafından bozulmadığını ve doğal halini koruduğunu söyleyen Maike Ehrlichmann ise, "Umarız buranın misafirleri de tarih boyunca büyük medeniyetlerin ev sahipliği yaptığı bu önemli topraklardan gerekli saygıyı esirgemezler" diye konuştu.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@