Ekranda Yerli Filmlere İlgi Azalıyor

Televizyonda en çok izlenen ulusal kanalların Kasım ayında yayınlamış olduğu yerli sinema filmlerinin çoğu yeterli ilgiyi göremezken, ekranlarda yayınlanan 77 yerli filmden sadece 7 tanesinin reytinglerde ilk beşe girdiği anlaşıldı.

Haberler 04.12.2015, 11:37
Ekranda Yerli Filmlere İlgi Azalıyor

ANKARA (ANKA) - Televizyonda en çok izlenen ulusal kanalların Kasım ayında yayınlamış olduğu yerli sinema filmlerinin çoğu yeterli ilgiyi göremezken, ekranlarda yayınlanan 77 yerli filmden sadece 7 tanesinin reytinglerde ilk beşe girdiği anlaşıldı.

Medya Takip Ajansı Interpress’in iki binden fazla yazılı mecrayı kapsayan araştırmasına göre, Kasım ayında çeşitli kanallarda yayınlanan 77 adet yerli filmin toplam 483 habere konu olduğu belirlendi. Geçtiğimiz ay izlenme oranlarında ilk beşe giren 7 adet yerli sinema filmi arasında sadece Show TV ekranlarında yayınlanan ve başrollerini Demet Akbağ ile Sermiyan Midyat’ın oynadığı “Hükümet Kadın-2” filmi genel izleyici içinde 3. olurken, filmin yazılı basına 18 haberle yansıdığı saptandı. Diğer 6 film total izlenme oranlarında ilk beşe giremezken, AB izlenme oranlarında ise üst sıralarda yer aldı.

-TV8 GİŞE YAPMIŞ YERLİ FİLMLERİ PEŞ PEŞE YAYINLIYOR-

Interpress‘in yaptığı aynı araştırmada, Kasım ayında ekranlarda yayınlanan yerli filmler arasında izlenme oranlarında ilk sırada yer alan ve TV8’de gösterilen “Deliha” filmi hakkında 17 haber çıkarken,  Show TV ekranlarında yayınlanan “Düğün Dernek” filmi, izlenme oranlarında ikinci olmasına rağmen hakkında çıkan 25 haberle gündeme geldi. TV8 ekranlarında her hafta en az bir yerli film yayınlanırken, izlenme sırasına göre “Recep İvedik-4”, “Pek Yakında” ve “Kocan Kadar Konuş” hakkında yazılı basında toplam 45 haber çıktığı tespit edildi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@