Acun Ilıcalı'nın kanalı..

RTÜK'e ilk 6 ay yapılan şikayetlerde yarışma programları ilk sırada yer aldı. En çok şikayet alan televizyon kanalı 10 bin 309 şikayetle Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8 oldu.

Haberler 17.08.2015, 13:54
Acun Ilıcalı'nın kanalı..

RTÜK bu yılın ilk altı ayında yapılan şikayetlerde, yarışma programlarının ilk sıralarda yer aldığı belirlendi.

En çok şikayet alan televizyon kanalları arasında, ilk sırada 10 bin 309 şikayetle Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8 yer aldı. İkinci sıradaki kanal ise 9 bin 50 şikayetle Show TV oldu.

İlk altı aylık dönemde "Bu Tarz Benim" yarışma programı 4 bin 623 şikayet alarak "programlar kategorisinde" yüzde 9,06 bildirim oranıyla ilk sırada; "Survivor All Star" programı ise 2 bin 800 bildirim alarak yüzde 5,49'luk oranla ikinci sırada yer aldı.

 

BECERİ YARIŞMALARINA ŞİKAYET

 

Geçen yıl en çok dizi filmler şikayet edilirken, bu yıl beceri ve direnç yarışmaları vatandaşlardan şikayet aldı. 14 bin 47 şikayetle ilk sırada bulunan bu yarışma programlarını, 10 bin 554 bildirimle dizi filmler takip etti.

 

Beceri ve direnç yarışmalarına yönelik şikayetlerin yüzde 20'si "Survivor All Star" programı hakkında yapıldı.

 

Vatandaşlar, söz konusu yarışmaya, "yarışmacıların Türk aile yapısı gelenek ve göreneklerine aykırı, etik olmayan davranışlar sergilemeleri, sürekli argo ve şiddet içeren sözlerin kişilik haklarını zedeleyici boyuta ulaşarak rekabetin psikolojik saldırıya dönüştüğü" gerekçesiyle tepki gösterdi.

 

"Reklam Kuşakları ve Doğrudan Satış Reklamları" kategorisinde geçen yıl bin 250 şikayetle ilk sırada yer alan cep telefonu reklamları yerini, bu yıl 3 bin 330 bildirimle "Coca Cola" reklamlarından gelen şikayetlere bıraktı.

 

http://www.piramithaber.com/medya/acun-ilicali-nin-kanali-h54963.html

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@