Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfretmesinin ardından flaş gözaltı kararı!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit yakınına küfretmesine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında bir kişi gözaltına alındı.

Gündem 09.11.2021 - 14:05 09.11.2021 - 14:06 Ali Parim

Meral Akşener'in Bingöl ziyareti sırasında İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın kendilerini protesto eden şehit abisine küfretmesinin ardından siyasetin tansiyonu yükseldi. AK Parti ve MHP cephesinden arka arkaya tepkiler gelirken Emniyet de küfür olayıyla ilgili harekete geçti.

Olaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında o sırada Türkkan'ın yanında bulunan ve Türkkan gibi şehit yakınına küfrettiği iddia edilen H.T.A.'nın gözaltına alındığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde 'Memleket Ziyaretleri' kapsamında Bingöl'e gitmişti. O sırada daha önce sosyal medyadan Akşener'e küfür ettiği için hakkında soruşturma başlatılan bir şehit yakını, İYİ Partilileri protesto etmişti. Şehit yakını çevredekiler tarafından bölgeden uzaklaştırıldığı sırada İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan vatandaşın yanına gelmiş ve tartışma devam edince, küfretmişti. Türkkan'ın şehit yakınına küfretmesinin ardından da başta AK Partililer olmak üzere birçok isimden tepkiler gelmişti. Türkkan da sosyal medya hesabından bir özür videosu yayınlamış ardından da İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden alınmıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@