KYK yurtlarında ücretsiz konaklama nasıl yapılır? Kimler ücretsiz kalabilir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlere yaz aylarında seyahat ettikleri şehirlerde ücretsiz bir şekilde konaklayabilmeleri için KYK yurtlarında kalma imkanı sunuldu. Peki KYK yurtlarında ücretsiz bir şekilde nasıl kalınır?

KYK yurtlarında ücretsiz konaklama nasıl yapılır? Kimler ücretsiz kalabilir?

Bundan kısa bir zaman önce Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından duyrulan habere göre gençlerin bu yaz seyahat edebilmeleri için konaklamaların ücretsiz hale geldiği açıklandı. Belirli bir yaşı kapsayan bu uygulamaya göre 18 - 25 yaş aralığındaki gençlerin gittikleri şehirlerde bulunan KYK yurtlarında ücretsiz bir şekilde konaklayabilecekleri öğrenildi.

BAKAN KASAPOĞLU AÇIKLADI!

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yaptığı açıklama ile birlikte kısa süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği müjde ile birlikte "81 ilimizdeki öğrenci yurtlarımız 15 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında genç seyyahları bekliyor. Tüm gençlerimize yaz döneminde ömürleri boyunca unutamayacakları, keyifli, öğretici ve heyecan dolu yolculuklar temenni ediyorum" sözleri ile duyurdu.

KYK yurtlarında ücretsiz konaklama nasıl yapılır? Kimler ücretsiz kalabilir?

Bu açıklamaların ardından pek çok vatandaş KYK yurtlarında nasıl ücretsiz bir şekilde kalınabildiği gibi konular hakkında internet üzerinden araştırmalar yaptı. Yalnızda 15 Temmuz ile 1 Eylül tarihleri arasında geçerli olan bu seyahat ile ilgili ise yaş sınırı dün itibariyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 30'a yükseltildi.

18 - 30 yaş aralığında olan vatandaşların istedikleri gibi konaklama yapabilecekleri KYK yurtlarına nasıl başvuru yapılabildiği ise pek çok vatandaş tarafından merak edilenler arasına girdi. İşte ücretsiz bir şekilde KYK yurtlarında kalma...

KYK YURTLARINDA ÜCRETSİZ NASIL KONAKLANIR?

Yurtlarda ücretsiz bir şekilde konaklamak isteyen kişiler gidecekleri olan KYK yurdu ile iletişime geçmek zorundadır. 1 gün önce iletişime geçilen yurda T.C. kimlik numarası, İsim ve soyisim bilgileri verildikten sonra gidip kalınabilmektedir.