Kur Korumalı Mevduat Hesaplarında Büyük Sürpriz! İş Dünyası için KGF Paketi Geliyor

Döviz kuruna yapılan müdahale sonrasında korumalı mevduat hesabının ciddi bir yükselişe geçtiği belirlendi. Bununla birlikte devletten iş dünyası için müjdeli haber de gecikmedi!

Kur Korumalı Mevduat Hesaplarında Büyük Sürpriz! İş Dünyası için KGF Paketi Geliyor

Döviz kurunun hızla yükselmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kur korumalı mevduat hesabı sistemini açıklamıştı. Bu durum kısa vadede dolar fiyatlarının hızla düşmesine neden olmuştu. Sisteme pek çok kişinin giriş yaparak hem yatırımlarını koruma altına aldıkları hem de ekonomiye katkı sağladıkları belirlendi.

Bugün Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan iş adamları ile düzenlediği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik durum masaya yatırıldı. Bununla birlikte iş adamlarına yatırım yapmaları için bazı destekler verileceğine yönelik müjde de verildi.

KUR KORUMALI MEVDUAT HESAPLARI YÜKSELDİ!

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklama sonrasında kur korumalı mevduat hesaplarının büyük ilgi gördüğü ortaya çıktı. İlk etapta kur korumalı mevduat hesabı 28.2 milyar liradan başlamıştı. Ancak aradan geçen kısacık zaman sonrasında kur korumalı mevduat hesaplarının 107,6 milyar liraya çıktığı öğrenildi.

İş adamları ile yapılan toplantı sonrasında yeni hedefler de belirlendi. İlerleyen dönemlerde Türkiye’nin cari fazla veren bir ülke konumuna gelmesi bekleniyor. İstihdamı artırmak, ülkenin üretim ve ihracat seviyesini artırmak gelecek hedefler arasında yer alıyor.

İŞ ADAMLARI İÇİN KGF PAKETİ YOLDA!

İş adamlarının planlarını gerçekleştirmeleri daha büyük hedefler koymaları ve çalışmalarını detaylandırmaları için yeni bir paketin hayata geçirileceği öğrenildi. Yatırımların devlet tarafından da destek görmesi için yastık altındaki yatırımların ekonomiye kazandırılması için uzun vadeli kredi veren ve kefalet imkanı tanıyan KGF paketinin hazırlandığı müjdesi verildi.

KGF paketi müjdesi bir anlamda iş adamlarının yatırımlarını genişletmeleri ve büyümeleri için bir fırsat olarak görülüyor. Henüz süreç hakkında tarih verilmedi ancak kısa süre sonra hayata geçmesi bekleniyor.