Yunan Film Festivaline Davet

ANKARA (ANKA) - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi tamamı ücretsiz gösterilecek Yunan Film Festivali’ni sinemaseverlerle buluşturuyor. 12-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek festival kapsamında tüm filmler 19.00

Haberler 09.04.2015, 12:32
Yunan Film Festivaline Davet

ANKARA (ANKA) - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi tamamı ücretsiz gösterilecek Yunan Film Festivali’ni sinemaseverlerle buluşturuyor. 12-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek festival kapsamında tüm filmler 19.00’da başlayacak.

Yunanistan Büyükelçiliği tarafından düzenlenen festivalde gösterilecek “Bir Tutam Baharat”, “Adaletsiz Dünya”, “İçimizdeki Düşman”, “L”, “Gelinler” isimli filmlerin konuları ise kısaca şöyle:

-“BİR TUTAM BAHARAT”-

"Çocukluğunda ailesiyle birlikte İstanbul’dan Yunanistan’a sürgün edilen ve mükemmel bir aşçı adayı olarak yetiştirilen Fanis, bu yeteneğini uzun yıllar boyunca etrafındakilerin yaşamlarını tatlandırmak için kullanır. 35 yıl aradan sonra Atina’dan İstanbul’a geri döndüğünde kendi yaşamının tuzunu biberini ihmal ettiğini fark eder.

 -“ADALETSİZ DÜNYA”-

Sotris, emniyette görevli bir sorgu memurudur. Bir gün hayatın sillesini yemiş tüm garibanları affetmeye karar verir. Masum birini kurtarmak için ahlaksız bir güvenlik görevlisini öldürecek kadar ileri gider. İşlediği suçun tek tanığı yoksunluk içinde yaşayan, yalnız, temizlikçi kadın Dora’dır.

 -“İÇİMİZDEKİ DÜŞMAN”-

Yunanistan’ın içinde bulunduğu sosyal ve finansal çöküşün yansımaları bir ailenin alt üst olan hayatı üzerinden aktarılır. Karısı ve iki çocuğuyla sıradan bir hayatı ve küçük bir dükkanı olan Kostas Stasinos, bir gece evlerine soyguncuların girmesiyle bir anda şiddetle tanışır.

 -“L”-

40 yaşında ve fazla boş zamanı olmasa da, serbest kalığında vaktini ailesiyle geçiren Adam, karısı ve çocuklarıyla belirli gün ve saatlerde otoparklarda buluşur. Yeni bir şoför ortaya çıkınca kovulan Adam, artık kimsenin kendisine güvenmiyor olmasına şaşırır.

-“GELİNLER”-

1922 yazında Fotoğrafçı Norman Harris ve Niki Amerika’ya giden aynı geminin yolcularıdır. Norman birinci, Niki üçüncü sınıftadır ve gemide yaklaşık 700 mektup gelini yolculuk etmektedir. Her birinin sandığında hiç tanışmadığı damadın fotoğrafı ve ucuz bir gelinlik bulunmaktadır."(ANKA)

(MLT/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@