Uyuştucu ile mücadele için sokakta tiyatro

BALIKESİR'in Bandırma İlçesi'nde Çınarlı Çağdaş Gençlik Derneği tarafından uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı basın açıklaması ve tiyatro gösterisi yapıldı. Gençlerin...

Haberler 27.02.2016, 15:26 27.02.2016, 22:24
Uyuştucu ile mücadele için sokakta tiyatro
BALIKESİR'in Bandırma İlçesi'nde Çınarlı Çağdaş Gençlik Derneği tarafından uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı basın açıklaması ve tiyatro gösterisi yapıldı. Gençlerin ve ailelerin yer aldığı gösteri ilgiyle izlendi.

Çınarlı Çağdaş Gençlik Derneği tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda, "Ben de hayatımı seviyorum, uyuştucuya 'hayır' diyorum" konulu basın açıklaması ve tiyatro gösterisine, Eğitim Sen Bandırma Şubesi, Bandırmaspor Kulübü ve Bandırma Hentbol Takımı destek verdi. Çocukların ve gençlerin, 'Uyuşturucuyu dışla, hayata yeniden başla', Uyuşturucuyu reddet, sağlıklı hayata spor ile devam et', 'Benim çocuğum yapmaz deme', 'Geleceğimden sende sorumlusun' yazılı pankartları taşıdıkları basın açıklamasında konuşan Çınarlı Çağdaş Gençlik Derneği Başkanı Eyüp Demirezen, madde bağımlıların sayısında endişe verici bir artış gözlendiğini söyledi. Uyuşturucu kullananların yaşının giderek düştüğünü belirten Demirezen, bu konuda devlete, sivil toplum kuruluşlarına ve aktivistlere büyük görev düştüğünü açıkladı.

"Ne kadar keskin ölümler yaşansa da çeşitli mücadele yolları geliştirilse de uyuşturucu belası canımızı, canlarımızı yakmaya devam ediyor" diyen Eyüp Demirezen, “Hayatlarımızı gözümüzü bile kırpmadan feda edeceğimiz evlatlarımızı, uyuşturucuya kurban etmeyelim. Gelin birlikte mücadele edelim.  Gençlerimizi bağımlı oldukları için itmeyelim. Gelin el uzatalım birlikte çözüm yolları arayalım. Platformlar kuralım. Uyuşturucu kaderimiz değildir. Gençlerimizi uyuşturucuyla tanışmasını engelleyelim. Biz Bandırma olarak bunu yapabiliriz. Tek yapmamız gereken şimdi ellerimizi tutup güzel bir gelecek için el ele tek vücut olmaktır" dedi.

Basın açıklamasının ardından gençlerin uyuşturucunun zararını anlattığı ailelerin de yer aldığı tiyatro gösterisi ilgi ile izlendi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@