Ünlü Tiyatrocudan Salon Eleştirisi: Ben Utandım, Sizde Utanın

TİYATRO ve dizi oyuncusu Emre Kınay, Ahu Türkpençe ile Tekirdağ’da sahneleyecekleri \'Sonra sonra\' oyunu öncesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hizmet binası içerisindeki Kültür Merkezi\'nin kırık dökük halini fotoğraflayıp sosyal paylaşım sitesine koyup altına, \'Utanıyorum, siz de umarım utanmışsınızdır\' diye yazdı.

Haberler 06.12.2015, 21:53
Ünlü Tiyatrocudan Salon Eleştirisi: Ben Utandım, Sizde Utanın

(DHA) - TİYATRO ve dizi oyuncusu Emre Kınay, Ahu Türkpençe ile Tekirdağ’da sahneleyecekleri 'Sonra sonra' oyunu öncesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hizmet binası içerisindeki Kültür Merkezi'nin kırık dökük halini fotoğraflayıp sosyal paylaşım sitesine koyup altına, 'Utanıyorum, siz de umarım utanmışsınızdır' diye yazdı.

Tiyatro oyuncusu Emre Kınay, Ahu Türkpençe ile birlikte 'Sonra sonra' isimli oyunu sahnelemek için Tekirdağ’a geldi. Oyunun sahneleneceği Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı hizmet binası içerisinde yer alan Yılmaz İçoz sahnesine gelen Kınay, salonun kırık dökük hallerini görünce şaşkına döndü. Cep telefonuyla salonun çeşitli fotoğraflarını çeken Kınay, kendisine ait sosyal paylaşım sitesi ‘instagram’a koyup, sorumluları utanmaya davet etti.

Koltukların yenilenmesi dışında geri kalan kısmının tamamen hasarlı olduğunu belirten Kınay fotoğrafların altına şunları yazdı:

"Camlar kırık, parkeler sökülmüş kalkmış, oyun oynayabilecek elektrik yok, dışarıdan sistem kiralıyoruz. Sahne zemini berbat, tuvaletleri sormayın. Zaten fuaye, giriş vs. Amaaa seyir koltuklarını sıfırlamışlar. Biz rahat oturalım, tiyatro, oyun ne ki zaten her şartta oynarlar değil mi? İğneyi kendinize çuvaldızı başkasına, ben bu salonun cüzi düzenlemelerle yapılamamasından utanıyorum. Siz de umarım utanmışsınızdır Belediye Başkanları ve Mv’leri. Tekirdağ’a yakışmadı. Bu halka yakışmadı."

Emre Kınay’ın paylaşımı 2 saat içerisinde yaklaşık 2 bin kişi tarafından beğenildi ve çok sayıda hak veren yorum aldı.

ELEŞTİRDİĞİ SALONDA OYNADI

Tiyatro oyuncusu Emre Kınay, Ahu Türkpençe ile birlikte eleştirdiği Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kültür Merkezi’nde ‘Sondan sonra’ isimli tiyatro oyununu sahneledi. Tiyatro salonun kötü şartları karşısında oldukça tepkili olan Kınay, protesto için oyunlarını sokakta oynayacağını ifade ederek, "Bu toplumun eğitimli olmaya ihtiyacı var. Önce buraya çalışacaksınız, önce bunları yapacaksınız ki ben bir daha gelebileyim buraya. Bir daha gelmeyeceğim buraya yada kendim çadır getirip sokağa geleceğim. Sokakta oynayacağım, protesto etmek için. Herşeyi bırakın Türk kültüründe nedir esas? Misafir iyi ağırlanır değil mi? Ben misafirim böyle mi ağırlıyorsunuz beni? Hiç utanmadı mı kimse yani?" dedi.

Protokol üyelerinin oturacağı koltukların deri, vatandaşların oturacaklarının ise kumaş olmasına da tepki gösteren oyuncu Emre Kınay sözlerini şöyle sürdürdü: "Hiç kimsenin umurunda değil, benimde umurumda değil hangi partiden olduğu da önemli değil. Benim için vatansever biri bunu yapmaz. Evine yapmıyorsan buraya da yapmayacaksın. Kendi deri koltukların var protokolde 3 sıra arkası niye kumaş sorsun birileri, neden her yer deri değil. İlk 3 sıradakiler kıymetli insanlar diğerleri değersiz mi? Böyle bir şey olabilir mi arkadaşlar delireceğim yani."

Açıklamalarının ardından Kınay ve Ahu Türkpençe, ‘Sondan sonra’ isimli tiyatro oyununu sergileyip Tekirdağ’dan ayrıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@